Szczoteczka soniczna dla dzieci

Właściwa higiena jamy ustnej to klucz do pięknego, zdrowego uśmiechu. Klasyczne szczoteczki manualne zyskały konkurencję w postaci szczoteczek elektrycznych. Na szczególną uwagę zasługuje ich nowsza odmiana, czyli szczoteczki soniczne. W jaki sposób one działają? Czy szczoteczka soniczna dla dzieci to dobry pomysł, czy też ten rodzaj sprzętu jest zarezerwowany tylko dla dorosłych?

Szczoteczka soniczna dla rocznego dziecka?

Nawyk dbania o higienę jamy ustnej należy wykształcać u dziecka od pierwszych dni jego życia. Początkowo rodzice przemywają wały dziąsłowe noworodka zwilżoną gazą lub specjalnymi nakładkami na palec. Taki zabieg nie tylko pielęgnuje jamę ustną dziecka, ale i uczy je ingerencji w tym obszarze. Z czasem nadchodzi moment na zakup pierwszej szczoteczki do zębów. Tradycyjne szczoteczki manualne to znany wybór, jednak niezbyt trafiony w przypadku najmłodszych. Dzieci szybko się nudzą myciem zębów, a manualna szczoteczka wymaga prawidłowej techniki oczyszczania jamy ustnej. A ta u kilkulatków rzadko występuje. Wyjściem z sytuacji jest szczoteczka soniczna dla dzieci.

Jest to odmiana szczoteczki elektrycznej, tyle że skuteczniejsza w usuwaniu płytki nazębnej i ochronie przed próchnicą. Działanie tego rodzaju szczoteczki opiera się na falach radiowych. Szczoteczka drga, a podłużna główka wykonuje ruch wymiatający. Dzięki użytej technologii ślina i pasta łączą się ze sobą, tworząc bąbelki. Te z kolei sprawiają, że bakterie i płytka nazębna są usuwane o wiele dokładniej. Szczoteczka soniczna dla dzieci, jak i dla dorosłych, dociera nawet do najmniejszych zakamarków, w tym do przestrzeni międzyzębowych, w których lubią zalegać resztki pokarmów. Co ważne, szczoteczka jest bezpieczna dla szkliwa i dziąseł, skuteczniejsza i zarazem delikatniejsza niż szczoteczka elektryczna. To najważniejsze zalety, jakie ma szczoteczka soniczna dla dzieci, od kiedy można ją zatem stosować? W sklepach dostępna jest już nawet szczoteczka soniczna dla rocznego dziecka. To tylko kolejne potwierdzenie tezy, że ten rodzaj szczoteczki jest całkowicie bezpieczny dla najmłodszych (więcej na temat zalet szczoteczki sonicznej przeczytasz tutaj).

Soniczne szczoteczki dla zębów dla dzieci – kolorowy design podstawą uśmiechu!

Szczoteczka soniczna dla dzieci opinie ma bardzo dobre – i to zarówno u rodziców pociech, jak i dentystów. Ten model szczoteczki jest polecany także dorosłym. W przypadku dzieci szczoteczka ma mniejsza główkę i delikatniejsze włosie. Mniejsza jest także ilość drgań przez nią wytwarzanych. Ergonomiczny kształt dopasowany do rączki dziecka to kolejna zaleta, podobnie jak kolorowy design. Dzieci uwielbiają zabawę, a nauką poprzez zabawę to doskonały pomysł na wprowadzenie nawyku właściwej pielęgnacji jamy ustnej. Co więcej, soniczne szczoteczki do zębów dla dzieci są wyposażone w szereg dodatkowych funkcji, jak chociażby timer. Pozwala ona zadbać o właściwy czas mycia zębów – sygnał informuje, kiedy należy rozpocząć mycie kolejnego obszaru jamy ustnej. Różne tryby pracy pozwalają dobrać intensywność drgań do potrzeb dziecka, jak i chronią przed zbyt mocnym szczotkowaniem. Jaka szczoteczka soniczna dla dzieci będzie najlepszym wyborem?

Jaką szczoteczkę do zębów wybrać?

Szczoteczki soniczne do zębów skutecznie usuwają kamień i płytkę nazębną, można je stosować nawet w przypadku odsłoniętych szyjek zębowych. Szczoteczka soniczna dla dzieci to doskonały wybór, który pomaga najmłodszym w nauce higieny jamy ustnej. Na rynku dostępnych jest wiele modeli szczoteczek dla dzieci, przykuwających uwagę kolorami, nadrukami postaci bajkowych czy zwierząt. Jedną z propozycji tego rodzaju sprzętu są szczoteczki soniczne Vitammy. W ofercie marki dostępna jest m.in. szczoteczka soniczna dla dzieci w wieku powyżej 3 lat – model Tooth Friends. Kolorowe postaci przyjaciół zębów pomagają w pielęgnacji jamy ustnej i chronią przed nudą podczas rutynowego mycia zębów. Szczoteczka wykonuje 26 000 drgań na minutę, ma 2 tryby pracy, wyłącza się automatycznie po 2 minutach.

Zabawne kształty szczoteczki gwarantuje model Smile, na przykład pod postacią lwa. Wodoodporna szczoteczka może być używana nawet w czasie kąpieli, w zestawie dostępne są 2 wymienne końcówki. Dla nieco starszych dzieci, w wieku 6-9 lat, dobrą propozycją jest szczoteczka soniczna Dino. Wykonuje maksymalnie 84 000 drgań na minutę, producent zadbał o tłumienie drgania obudowy i antypoślizgową rączkę. Do tego 3 tryby pracy, timer i zdejmowany kołnierz zapobiegający ściekaniu pasty. Szczoteczka soniczna dla dzieci Vitammy Splash to z kolei model wykonujący 60 000 drgań na minutę, z 3 trybami pracy do wyboru. Zegar pomaga w nauce mycia zębów, przypominając co 30 sekund, że należy przejść do kolejnego obszaru jamy ustnej. Ten model jest polecany dla dzieci od 8 roku życia. Te i wiele innych szczoteczek sonicznych dla dzieci można kupić online w sklepie Novamed.

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.