Dermatoskopia

(mikroskopia powierzchni skóry, mikroskopia epiluminescencyjna) to nieinwazyjne badanie poddające ocenie zmiany skórne.

Dermatoskopia ma podstawowe zastosowanie w diagnostyce czerniaka złośliwego, który jest uważany za najgroźniejszy nowotwór skóry i wymaga jak najwcześniejszej interwencji chirurgicznej. Dermatoskopia pozwala też na ocenę i znalezienie różnicy między zmianami barwnikowymi oraz rozpoznanie innych zmian skórnych takich jak: naczyniaki lub brodawki łojotokowe, które często pokazują podobny obraz makroskopowy. Dermatoskopię stosuje się także przy identyfikacji świerzbowca, do badania trzonu włosa, a także do oceny łożyska naczyniowego obrąbka naskórnego paznokcia w kolagenozach. 

 Zalety dermatoskopii to:

-można ją wykonać w gabinecie lekarza,

-diagnoza trwa kilka minut,

-możliwość uzyskania natychmiastowego wyniku,

-informację otrzymujemy od osoby przeprowadzającej badanie,

-badanie jest bezbolesne, nie wymaga nakłuwania w przeciwieństwie do biopsji,

-koszt wykonania takiej diagnozy jest niewielki

Jak wygląda badanie?

  1. Na powierzchnię soczewki dermatoskopu należy nałożyć olejek imersyjny, który ma za zadanie zmniejszyć refleksy świetlne odbijane od danej powierzchni.

  2. Dermatoskop należy przyłożyć do diagnozowanej zmiany a w okularze pojawi się dziesięciokrotne powiększenie analizowanego obrazu.

  3. Obrazy klasyfikowane są na podstawie ściśle określonych kryteriów.

  4. Wartość badania jest uzależniona od doświadczenia diagnostyka przeprowadzającego je.

 

dermatoskop riester

 

Dermatoskop ri-scope  ri-derma oferuje lekarzom i specjalistom niezawodną metodę skriningu dermatoskopowego i wczesnej identyfikacji czerniaków złośliwych.

Sprawdzona mikroskopia epiluminescencyjna umożliwia rozróżnienie struktur melanocytarnych i niemelanocytarnych oraz umożliwia dokładną obserwację zmian w pigmentacji skóry.

Seria ri-scope L otwiera nowy rozdział wysokiej jakości instrumentów diagnostycznych. Zastosowanie akumulatorów Li -ion oraz technologii LED w połączeniu z ergonomicznym wykonaniem instrumentów znacznie redukuje koszty eksploatacji i podnosi efektywność diagnozowania.

Litowo jonowe baterie – długa żywotność i dodatkowa energia. Formatowanie akumulatorów nie jest już potrzebne. Akumulatory Li -ion pozbawione są efektu pamięci. Zawsze po pełnym naładowaniu masz do dyspozycji maksymalną ilość energii, dwukrotnie większą w stosunku do analogicznych akumulatorków wykonanych w technologiach tradycyjnych. Możliwość 1000 krotnego ładowania w zasięgu twojej ręki.

 

Technologia LED – światło w „czystej” postaci. Zminimalizowanie poboru energii i żywotność diody pozwalająca na około 100 000 godzin pracy czynią z serii ri-scope L jedną z najbardziej atrakcyjnych na rynku w tej klasie produktów diagnostycznych. Dodatkowe zalety zastosowania światła diodowego to niższa temperatura i lepsza możliwość oceny rzeczywistej barwy pola diagnozowanego.

 

Wysokiej jakości dermatoskop do wczesnego wykrywania najmniejszych zmian pigmentowych skóry ri-derma. Okular dermatoskopu umożliwia 10-cio krotne powiększenie obrazu. Dostarczane ze światłem ksenonowym 2,5 V lub diodą LED 3,5 V. Głowica wyposażona w zabezpieczenie anty kurzowe i 2 pierścienie przyłożenia (jeden bez skali, drugi ze skalą od 1 do 10 mm). Szeroka gama rękojeści umożliwia odpowiednie dopasowanie rodzaju zasilania.

Obecnie rak skóry jest powszechnie występującą chorobą, którą często można zdiagnozować i leczyć na wczesnym etapie, dermatoskop ri- derma to urządzenie niezbędne do diagnozy przy podejrzeniach takich chorób.

 

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.