Stetoskop to podstawowe narzędzie diagnostyczne lekarskie. Stosują go nie tylko lekarze, ale i ratownicy medyczni, pielęgniarki, anestezjolodzy czy weterynarze. Od tego, jaka jakość charakteryzuje stetoskop, zależy miarodajność badania. Obecnie przedstawiciele zawodów medycznych mają do dyspozycji narzędzia, dzięki którym możliwy jest czysty odsłuch na różnych częstotliwościach. Jak wybrać dobry stetoskop? Marką, która oferuje innowacyjne stetoskopy, jest Dr Famulus.

dobry stetoskop

Cechy dobrego stetoskopu

Dobry stetoskop, czyli jaki? Takie pytanie zadają się wszyscy studenci kierunków medycznych. O ile na początku swojej kariery zawodowej stawianie na najdroższe narzędzia diagnostyczne nie zawsze jest możliwe i potrzebne, o tyle zawsze należy zwracać uwagę na ich jakość. Cechy dobrego stetoskopu zawsze będą takie same. Jakość poszczególnych parametrów wpływa bowiem na akustykę i tym samym poprawność diagnozy podczas badania.

Wybierając dobry stetoskop, należy wziąć pod uwagę materiały, z których jest on stworzony. Powinny być wytrzymałe, niealergiczne, wpływające na komfort użytkowania stetoskopu. Giętki przewód słuchowy, odporny na zginanie i jednocześnie trwały to gwarancja użytkowania stetoskopu przez długie lata. Na komfort użytkowania stetoskopu wpływa również m.in. regulowana lira, miękkie i samouszczelniające się oliwki oraz odpowiednio grube dreny, które zadbają o tłumienie odgłosów z zewnątrz podczas badania. Więcej na temat tego, jakie są cechy dobrego stetoskopu, przeczytasz tutaj.

Jaki stetoskop wybrać?

Kupując stetoskop lekarski, należy wziąć pod uwagę nie tyle jego cenę, co poszczególne parametry. Jako iż jest to zakup na najbliższe lata, warto postawić na innowacyjne narzędzie, które zapewni doskonałą jakość badania i zadba o komfort zarówno pacjenta, jak i lekarza. Dr Famulus to ceniona marka stetoskopów, które wyróżniają się na rynku standardem wykonania i wysoką jakością użytkowania. Ich produkty cechuje doskonała akustyka, tak ważna podczas badania. Na uwagę zasługują też drobne akcenty, jak kolorowe przewody słuchowe. Taki barwny dodatek sprawdzi się zwłaszcza w badaniu najmłodszych pacjentów.

W ofercie Dr Famulus stetoskopy są dostępne w różnych przedziałach cenowych, dzięki czemu każdy może dobrać dobrej jakości produkt w odpowiadającej mu kwocie. Mowa o stetoskopach m.in. internistycznych, kardiologicznych czy weterynaryjnych. Który z nich wybrać? Innowacyjne rozwiązania charakteryzują m.in. stetoskop Dr Famulus DR 410 D z dwustronną głowicą, wykonaną z trwałego i zarazem lżejszego materiału – stopu miedzi i aluminium. Narzędzie ma giętki, dwukanałowy przewód słuchowy z silikonu, doprowadzający do uszu dwa niezależne, niezakłócone sygnały. Głowica ma hermetycznie uszczelniony przełącznik z membrany na lejek, co znacznie ułatwia pracę i pozwala na osłuchiwanie zarówno dzieci, jak i dorosłych. Miękkie oliwki izolują hałas z zewnątrz i dopasowują się do kształtu małżowiny usznej, z kolei lirę można zgiąć, dopasować do swojego sposobu noszenia stetoskopu na szyi. Stetoskop wyróżnia technologia strojenia Fine Tune, dzięki której można przy pomocy obracającego pierścienia Fine Tune dostroić dźwięk tak, aby zapewnić sobie czysty odsłuch na różnych częstotliwościach. Stetoskop umożliwia badanie pacjenta nawet przez ubranie, przyda się także m.in. weterynarzom, którzy osłuchują duże zwierzęta gospodarcze. Warto dodać, że stetoskop Dr Famulus jest dostępny w bogatej gamie kolorystycznej.

Czy warto zdecydować się na inny znany model marki Dr Famulus, czyli stetoskop DR 510? Ten stetoskop internistyczny to uniwersalne narzędzie diagnostyczne. Ma dwustronną głowicę ze stali nierdzewnej i dreny wykonane z wytrzymałego silikonu. Materiał ten nie lepi się i nie pęka. Na komfort użytkowania wpływają także idealnie dopasowane kształtem oliwki oraz lira, którą można zginać. Stetoskop ma 86 cm długości, zapewnia klarowność dźwięku w każdym trybie pracy. Model ten, podobnie jak wcześniejszy, jest dostępny w różnych wariantach kolorystycznych. W zestawie dołączone są dodatkowe oliwki oraz membrana.

To tylko dwa z wielu stetoskopów, które są dostępne w ofercie amerykańskiej marki Dr Famulus. Są to narzędzia diagnostyczne gwarantujące znakomitą akustykę oraz trwałość, czyli coś, co powinno charakteryzować każdy dobry stetoskop. Pełną gamę produktów tej marki znajdziesz w sklepie internetowym Novamed – sprawdź stetoskopy Dr Famulus.

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.