Upał daje Ci się we znaki? Wypróbuj klimatyzator przenośny. To praktyczne urządzenie sprawdzi się w domu lub biurze, zapewniając Ci komfort w sezonie letnim. Nowoczesne klimatyzatory to również sprzęt wielofunkcyjny, łączący ze sobą właściwości klimatyzatora, wentylatora i osuszacza powietrza. Takie trio z pewności spełni oczekiwania najbardziej wymagających osób.

Do czego służy klimatyzator

Do czego służy klimatyzator?

Klimatyzator to urządzenie, które obniża temperaturę powietrza. Pobieranie ciepła z otoczenia i oddawanie je na zewnątrz to najprostszy sposób na to, aby upały nie wpływały na komfort Twojego relaksu w domu czy pracy w biurze. Standardowy klimatyzator typu split to skomplikowany system, który nie dość, że sporo kosztuje, to na dodatek wymusza ingerencję w plan budynku. Dlatego warto postawić na jego alternatywę, mniejszy i wygodniejszy w stosowaniu klimatyzator do domu lub pomieszczeń biurowych. Ogromną zaletą tego typu klimatyzatora jest jego mobilność. Z łatwością przeniesiesz go do innego pomieszczenia, pomocne są w tym również kółka w obudowie.

Jak działa klimatyzator? Urządzenie przenośne jest zbudowane z kilku elementów, które są zamknięte w jednej obudowie. Są to wymienniki ciepła, czyli parownik oraz skraplacz, sprężarka, zawór rozprężny i wentylatory. Parownik pobiera ciepło z otoczenia, a skraplacz je oddaje. Za odprowadzenie ciepła odpowiedzialna jest rura. Klimatyzator pokojowy warto zatem ustawić tak, aby podłączyć rurę do otworu wentylacyjnego. Jeśli jest to niemożliwe, pozostaje kupić dobrą uszczelkę do okna i przełożyć rurę przez okno.

Czy klimatyzator działa?

Kto raz skorzystał z klimatyzatora w upalny dzień, ten z pewnością chętnie do niego powróci. Klimatyzator faktycznie obniża temperaturę powietrza i to odróżnia go od wentylatora. Ten drugi wprawia powietrze w ruch i to powoduje wrażenie chłodu i obniżenia temperatury otoczenia. Oczywiście, aby zapewnić sobie jak najlepszy komfort, warto zastanowić się, jaki klimatyzator przenośny kupić. Oferta producentów jest zróżnicowana, jednak z racji tego, że jest to zakup na lata, należy wziąć pod uwagę kilka parametrów urządzenia.

Podstawowa kwestia, czyli moc chłodzenia. Przyjmuje się, że klimatyzator do mieszkania czy biura powinny mieć min. 1,5 kW mocy na 10 m2 pomieszczenia. Komfort stosowania i czyszczenia zapewnia możliwość prania filtra, zamiast jego wymiany na nowy, a także zdalne sterowanie urządzeniem. Panel dotykowy, niski hałas pracy, odpowiedni zakres temperatury czy system automatycznego odprowadzania wody z pewnością znacząco wpływają na jakość klimatyzatora. Jeśli chodzi o wybór klasy energetycznej, to klimatyzator przenośny klasy energetycznej A lub wyższej, to najlepsze rozwiązanie.

Komfort w upalny dzień

Chcesz kupić dobrej jakości klimatyzator przenośny? W Novamed masz do wyboru klimatyzatory sprawdzonych marek, jak chociażby model TOWO14137 Honeywell. Jest to klimatyzator pokojowy z funkcją wentylacji i osuszania powietrza. Pozwoli Ci to zadbać o jakość powietrza i dopasować pracę urządzenia do swoich potrzeb. Sprzęt ma dotykowy panel i wyświetlacz LCD. Listę udogodnień wypełnia 24-h timer, możliwość mycia filtrów, niski poziom hałasu (65 dB), system automatycznego odprowadzania wody, kółka w obudowie i zakres temperatury 16-32 st. C. Rura odprowadzająca ma 120 cm.

To tylko jedna z naszych propozycji, dlatego koniecznie sprawdź ofertę Novamed i zamów online klimatyzator, który zadba o Twój komfort latem.

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.