Termometr to obowiązkowy element wyposażenia każdej domowej apteczki. Pomiar temperatury pozwala określić stan zdrowia chorującego domownika i zadecydować o konieczności podania leku przeciwgorączkowego lub o wizycie u lekarza. Jaki termometr do domu wybrać, aby urządzenie było odpowiednie do przeprowadzenia pomiaru zarówno u dziecka, jak i dorosłego? Czy uniwersalny termometr może być dobrej jakości?

Jaki termometr wybrać

Termometr do domowej apteczki

Kompletując domową apteczkę, zwracasz uwagę na to, aby były w niej leki i akcesoria dopasowane do wieku wszystkich członków rodziny. W końcu źle dobrany lek może spowodować poważne powikłania, zwłaszcza u dzieci. A jak jest w przypadku termometru? Nasze babcie stosowały jeden termometr u wszystkich domowników, wypełniony rtęcią. Model cieczowy miał swoje plusy i minusy, ale obecnie na rynku dostępne są urządzenia o zaawansowanej technologii. Takiej, która pozwala uzyskać miarodajny wynik i ułatwia pomiar u najmłodszych. Termometr do domowej apteczki może spełniać potrzeby zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wystarczy, że wybierzesz dobrej jakości sprzęt.

Na co zwrócić uwagę, kupując termometr do domu?

Termometr dla dziecka i rodzica to model, który musi być łatwy w dezynfekcji. Łatwe czyszczenie pozwoli na wykonanie pomiaru u każdego domownika, w przypadku niektórych modeli termometrów dostępne są też specjalne nakładki – jednorazowe kapturki osłonkowe, zapewniające higieniczny pomiar. Termometr do domu musi być również urządzeniem charakteryzującym się dokładnością pomiaru, najnowsze modele mogą pochwalić się skutecznością w skali +/- 0,2 st. C. Ważna jest również możliwość indywidualnej interpretacji wyników, biorącej pod uwagę wiek domownika. Jeśli zastanawiasz się, jaki termometr dla rodziny wybrać, zwróć uwagę także na funkcję pamięci (pozwala monitorować przebieg choroby), czas mierzenia temperatury (przydatne zwłaszcza w przypadku mierzenie temperatury u dzieci) oraz same ułatwienie wykonanie pomiaru. Mowa tutaj o sygnałach świetlnych czy dźwiękowych, dzięki którym np. 10-latek będzie mógł samodzielnie i prawidłowo zmierzyć sobie temperaturę. W przypadku wyboru termometru do domu może przydać się także możliwość zmierzenia temperatury nie tylko ciała, ale i cieczy czy obiektów. W końcu wszyscy wiemy, jak ważna jest odpowiednia temperatura wody w wanience, w której kąpiesz niemowlaka.

Jaki termometr wybrać?

Na rynku dostępne są różne modele termometrów, jednak decydując się na zakup jednego z nich, warto zwrócić szczególną uwagę na termometry bezdotykowe oraz douszne. Są to dobrej jakości urządzenia, dokładne i łatwe w użyciu. Bezdotykowy termometr dla dziecka i dorosłego to jedna z najpopularniejszych opcji. Tego typu model pozwala na pomiar temperatury z odległości 2-5 cm, należy jednak pamiętać o tym, jak mierzyć temperaturę, aby nie zafałszować wyniku. Model bezdotykowy bardzo często jest wzbogacony o dodatkowe funkcje. Jaki termometr wybrać? Polecanym sprzętem jest m.in. Vitammy Space +. Model mierzy temperaturę zaledwie w 1 sekundę, wystarczy przyłożyć go w okolice czoła w odległości 3 cm. Ten termometr dla dziecka i rodzica ma czytelny wyświetlacz z podświetleniem, alarm gorączki, funkcję automatycznego wyłączenia, pamięć na 10 pomiarów czy możliwość mierzenia temperatury napojów, jedzenia, wody i obiektów.

Niezawodny termometr do domowej apteczki to termometr douszny marki Braun - Thermoscan 7. Urządzenie zostało wyposażone w technologię interpretacji wyników pomiaru, zgodnej z wiekiem użytkownika. Do zalet termometru należy dopisać także sygnały świetle i dźwiękowe, które pomagają w prawidłowym włożeniu urządzenia do ucha (dowiedz się, jak mierzyć temperaturę termometrem dousznym).

Termometr douszny ma również podgrzewaną końcówkę, co wpływa na komfort w trakcie pomiaru, jak i jednorazowe nakładki na końcówkę. Pamięć urządzenia mieści 9 ostatnich pomiarów.

W sklepie Novamed już teraz możesz kupić online te i inne termometry dla dzieci i dorosłych. Bogaty wybór i różne przedziały cenowe to gwarancja tego, że dobierzesz termometr domowy do swoich potrzeb. Zachęcamy do sprawdzenia oferty.

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.