Każdy rodzic wie, jak trudno zachęcić dziecko do mycia zębów. Jednak wypracowanie nawyku dbania o jamę ustną to jedna kwestia. Drugą jest nauka prawidłowego – i tym samym dokładnego czyszczenia zębów oraz języka. Niestety, najmłodsi mają z tym problem. Jak połączyć naukę mycia zębów i zachęcić dziecko do regularnego dbania o jamę ustną? Warto postawić na najlepsze szczoteczki soniczne. Łatwe w obsłudze, a przy tym niezwykle skuteczne. Szczoteczki manualne oraz elektryczne nie mogą z nimi konkurować.

Jakie szczoteczki soniczne polecacie

Szczoteczki soniczne – polecane przez dentystów

Szczoteczka soniczna to młodsza siostra szczoteczki manualnej oraz elektrycznej. W czym tkwi jej fenomen? Otóż praca takiej szczoteczki opiera się na działaniu fali dźwiękowych. Wprawione w ruch włókna szczoteczki tworzą znakomite trio ze śliną i pastą. Drgania włókien sprawiają, że połączenie śliny i pasty pozwala stworzyć mikrobąbelki, a te z kolei bez najmniejszego problemu docierają do najmniejszych zakamarków w jamie ustnej. Dzięki temu czyszczenie przestrzeni międzyzębowych staje się proste i efektywne. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ to właśnie w tych przestrzeniach zalegają resztki jedzenia i powstaje płytka nazębna. Gdy ta nie jest usuwana, przemienia się w twardy kamień nazębny. Stąd już prosta droga do paradontozy, która dotyka coraz młodsze osoby. Nieodpowiednie czyszczenie przestrzeni międzyzębowych zwiększa także ryzyko rozwoju próchnicy.

O właściwościach szczoteczek sonicznych przekonali się już dentyści. Polecane szczoteczki soniczne dokładnie myją zęby, nie uszkadzając przy tym szkliwa. W trakcie pielęgnacji jamy ustnej masowane są także dziąsła. To, co odróżnia szczoteczki soniczne od elektrycznych, jest ilość drgań na minutę oraz skuteczność powiązana z delikatnością. Z tego typu szczoteczki mogą korzystać nawet osoby z wrażliwymi dziąsłami czy odsłoniętymi szyjami zębów. Dowiedz się więcej na temat zalet szczoteczek sonicznych i sprawdź, jak wypadają w porównaniu z innymi szczoteczkami.

Szczoteczki soniczne dla dzieci

Jakie szczoteczki soniczne polecacie dla dzieci – to tylko jedno z przykładowych pytań, które zadają rodzice, chcąc zadbać o zęby swoich pociech. Drugie to: czy szczoteczki soniczne nadają się dla dzieci? Zacznijmy od odpowiedzi na drugie z pytań. Otóż szczoteczka soniczna dla dziecka to najlepszy z możliwych wyborów. Najmłodsi nie potrafią dobrze manewrować szczoteczką manualną, a ta elektryczna nie zapewni im takiej dokładności i delikatności, jak szczoteczka soniczna. Jeśli chodzi o szczoteczki soniczne, opinie zadowolonych użytkowników skupiają się przede wszystkim na efektywnym działaniu modelu. Jednak na plus są także ergonomiczny kształt szczoteczek, kolorowy design i najnowsze technologie, które ułatwiają mycie zębów przez dziecko.

Jaką szczoteczkę soniczną wybrać?

Przy wyborze szczoteczki sonicznej należy zwrócić uwagę na tryby pracy, które pozwolą dopasować drgania włókien do potrzeb i indywidualnych upodobań użytkownika. Przydatną funkcją jest także timer, dzięki któremu łatwiej przestrzegać zalecanego czasu mycia zębów, a tym samym zadbać o ich dokładne czyszczenie. W przypadku dzieci ważne są także kolorowy design, zachęcający do mycia zębów, lekkość szczoteczki oraz odpowiedniej wielkości główka.

Jakie są najlepsze szczoteczki soniczne dla dzieci? W Novamed przygotowaliśmy naszą listą top. Szczoteczki soniczne przedstawione poniżej doskonale sprawdzą się w codziennej pielęgnacji jamy ustnej dziecka.

1. Vitammy Smile

Najlepsze szczoteczki soniczne dla dziecka w wieku 3 lat? Sprawdź koniecznie model Smile marki Vitammy z 2 końcówkami wymiennymi. Niewielka, poręczna i lekka szczoteczka z motywem lwa przykuje uwagę każdego malucha. Model jest wodoodporny, ma dwa tryby pracy: normalny i delikatny, w zależności od tego, który z nich zostanie wybrany, zakres ruchów szczoteczki waha się od 8000 do 14000 VPM. Delikatne włókna nie podrażniają dziąseł dziecka, a dodane do zestawu nakładka i metalowe etui sprawdzi się podczas podróży.

2. Transformers Light and Sound toothbrush

Dzieci uwielbiają korzystać z gadżetów i przedmiotów, które są powiązane z ich ulubionymi bajkami lub filmami. Jeśli Twoja pociecha lubi serię Transformers, w Novamed znajdziesz dla niej top szczoteczki soniczne. Mowa o modelu, który świeci i wydaje dźwięki, dzięki czemu mycie zębów staje się prawdziwą zabawą. Gwarantujemy, że zalecane 3 minuty mycia zębów miną błyskawicznie, a być może maluch będzie chciał przedłużyć pielęgnację jamy ustnej? Kolorowy design wyróżnia się, dzięki czemu nawet najmłodsze dziecko będzie pamiętać, który model szczoteczki należy do niego.

3. Vitammy Dino pink

Różowa szczoteczka, z imponującym grzbietem dinozaura, to kolejny przykład modelu z wyjątkowym, bajkowym designem. Vitammy Dino to szczoteczka o dużej częstotliwości drgań (max 84000), dlatego jest ona przeznaczona dla dzieci z zębami stałymi, w wieku od 6 do 9 lat. Główne zalety szczoteczki to 3 programy pracy do wyboru, timer oraz kołnierz niekapek, który chroni dłonie przed moknięciem w trakcie mycia zębów. Wodoodporna szczoteczka jest ładowana przez USB, o niskim poziomie baterii informuje specjalny wskaźnik.

4. Vitammy Splash Surf

Jakie szczoteczki soniczne polecacie dla dzieci w wieku 8+? W naszym sklepie kupisz Vitammy Splash Surf, model z 3 trybami pracy i max. 60000 drganiami na minutę. Timer odmierza 30 sekund na mycie każdego obszaru jamy ustnej, a jedno ładowanie szczoteczki pozwala na jej używanie przez 15 dni. Szczoteczka dokładnie czyści zęby i likwiduje przebarwienia, wybielając szkliwo.

5. Vitammy Dino + smartwatch

Polecane szczoteczki soniczne dla dzieci to także ciekawe zestawy, jak ten marki Vitammy. Duet smartchwatch i szczoteczka dba o bezpieczeństwo i zdrowie Twojej pociechy. Szczoteczka ma 3 tryby pracy, timer i kołnierzyk niekapek, jest przeznaczona dla dzieci powyżej 6 roku życia. Z kolei smartwatch ma funkcje m.in. zegarka, krokomierza, latarki, jak i możliwość wybrania numeru SOS czy sprawdzenia lokalizacji dziecka przez rodzica.

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.