Gabinet lekarski to miejsce, w którym wielu pacjentów cierpi na tzw. syndrom białego fartucha. Zdenerwowanie i stres mogą wpływać znacząco na przebieg wizyty, warto zatem zadbać o odpowiednią atmosferę i przytulny – nawet jak na standardy medyczne – wystrój wnętrza. Oczywiście, jeśli chodzi o wyposażenie gabinetu lekarskiego, na pierwszym miejscu są sprzęty diagnostyczne i akcesoria, dzięki którym możesz przeprowadzić diagnostykę pacjenta i wykonać drobne zabiegi medyczne. Sprawdź ofertę Novamed i wybierz dobrej jakości sprzęty do swojego gabinetu.

Wyposażenie gabinetu lekarskiego

Jak urządzić gabinet lekarski?

Wnętrze Twojego gabinetu to pierwsze, co widzi pacjent. Nawet jeśli masz najlepsze opinie w swojej okolicy, wystrój wnętrza i panujący w nim porządek wiele o Tobie mówi. Wyposażenie gabinetu lekarskiego różni się w zależności od specjalizacji lekarskiej, są jednak pewne przedmioty i gadżety, które musisz mieć, bez względu na to, w której z gałęzi medycyny się specjalizujesz. Pamiętaj, że dyplomy powieszone na ścianie doskonale potwierdzają Twój profesjonalizm i doświadczenie, a to właśnie tych dwóch cech szukają u lekarzy pacjenci. Jeśli przyjmujesz także dzieci, wprowadź do gabinetu nieco koloru, postaw na biurku pluszaki lub inne zabawki. Dbanie o czystość to podstawa Twojej pracy, dlatego kupując akcesoria do gabinetu lekarskiego, nie zapomnij o pojemnikach i workach na śmieci, pojemnikach na odpady medyczne.

Niezbędne w każdym gabinecie akcesoria medyczne to także płyny do dezynfekcji, materiały opatrunkowe (w końcu nigdy nie wiesz, z jaką sytuacją przyjdzie Ci się zmierzyć), maski ochronne czy podkłady higieniczne. Wygodne fotele/krzesła, biurko, leżanka lub parawan to z kolei typowe meble medyczne, jednak przy ich wyborze nie warto kierować się ceną. W końcu muszą Ci służyć przez dłuższy czas, dlatego stawiaj na jakość.

Urządzenia do gabinetu lekarskiego

W Novamed możesz kupić wygodnie, online, sprzęt diagnostyczny i akcesoria dedykowane gabinetom lekarskim. Stawiamy na sprawdzonych, czołowych producentów, dbając jednocześnie o zróżnicowany przedział cenowy produktów. Co możemy Ci zaoferować? Niezbędne akcesoria dla lekarza, czyli igły, strzykawki, żele do USG czy jałowe szpatułki laryngologiczne. Do badań i zabiegów przydają się również latarki diagnostyczne lub wygodne w użyciu lampy czołowe – wbrew pozorom korzystają z nich nie tylko laryngolodzy. Podstawowe funkcje życiowe pacjenta pomogą Ci określić dostępne w naszym sklepie pulsoksymetry, termometry, ciśnieniomierze (sprawdź, jaki ciśnieniomierz wybrać). Niezbędny w wielu przypadkach sprzęt do gabinetu lekarskiego to również waga czy paski do pomiaru cholesterolu lub glukozy.

W zależności od swojej specjalizacji lekarskiej, potrzebny w Twojej pracy sprzęt medyczny może obejmować także aparat do ćwiczeń oddechowych, młotek neurologiczny, spirometr, otoskop światłowodowy czy bezprzewodowy aparat Holter EGK. Wszystkie te i inne urządzenia i akcesoria do gabinetu lekarskiego są na bieżąco dostępne w naszym sklepie. Jeśli masz problem z zamówieniem lub nie widzisz aktualnie dostępnego interesującego Cię urządzenia w ofercie sklepu, skontaktuj się z nami.

Stetoskop – niezbędny element wyposażenia każdego gabinetu lekarskiego

Stetoskopy to jedne z tych sprzętów diagnostycznych, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego gabinetu lekarskiego. Osłuchiwanie pacjenta jest kluczowe do postawienia diagnozy i jest jednym z podstawowych badań lekarskich. I choć rodzaj stetoskopu zależy do rodzaju specjalizacji, a młodsi lekarze i stażyści stawiają na bardziej uniwersalne modele, za każdym razem liczy się jakość użytych materiałów. W Novamed możesz kupić m.in. stetoskopy cenionej marki Littmann, choć to tylko jedna z naszych propozycji. Nie wiesz, jaki stetoskop wybrać? Sprawdź nasz poradnik na ten temat.

Wyposażenie gabinetu lekarskiego w dużej mierze zależy od specjalizacji, ale też zaangażowania lekarza i tego, na ile chce, aby gabinet po prostu spełniał standardy, a na ile zależy mu na tym, aby mieć do dyspozycji najlepszy możliwy sprzęt. Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą akcesoriów dla lekarzy i pracowników ochrony zdrowia.

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.