Higiena jamy ustnej przy użyciu szczoteczki sonicznej różni się zarówno od szczotkowania tradycyjną szczoteczką, jak i wynalezionymi 60 lat temu szczoteczkami obrotowymi (tradycyjnymi szczoteczkami elektrycznymi, których głowica obraca się lub oscyluje w lewo i prawo). Szczoteczki soniczne mają wiele zalet w stosunku do tych dwóch pozostałych rodzajów szczoteczek.

Przewaga technologiczna

Zanim zajmiemy się zaletami szczoteczek sonicznych, rozstrzygnijmy kwestię: Czy szczoteczki elektryczne dają jakąkolwiek przewagę nad szczoteczkami manualnymi? Tak - w wielu przypadkach dają. Statystycznie rzecz ujmując, wielu użytkowników uzyska lepsze efekty, myjąc zęby szczoteczkami elektrycznymi, zwłaczcza sonicznymi. Poprzez efekty rozumiemy dokładność czyszczenia - ilość usuniętej płytki nazębnej oraz eliminację niekorzystnych zjawisk takich jak zbyt mocne szczotkowanie. Szczoteczki elektryczne dają tutaj lepsze rezultaty - usuwają więcej zanieczyszczeń a ponadto szczoteczki soniczne obniżają ryzyko wystąpienia niekorzystnych efektów zbyt mocnego szczotkowania - tym samym przyczyniają się do lepszego stanu dziąseł i zębów niż w przypadku szczotkowania ręcznego.

Szczoteczki elektryczne - szczoteczki soniczne

Mycie zebów sczoteczką elketryczna a sczególnie soniczną jest bardziej efektywne niż szczotkowanie manualne. Ma to większe znaczenie, gdy do mycia nie przykładamy się lub szczotkujemy zbyt krótko. Innym argumentem jest to, że mycie zwykłą szczoteczką po prostu wymaga opanowania poprawnej techniki, co wbrew pozorom nie jest takie łatwe i wielu ludzi ma z tym właśnie problem. Opisywana grupa użytkowników szczoteczek zrobi największy użytek z elektrycznych szczoteczek sonicznych. Zatem szczoteczki soniczne najlepiej odpowiadają na potrzeby współczesnego człowieka - który chce dbać o zęby, lecz brakuje mu czasu, zapału i siły. Szczoteczki soniczne eliminują skutki tendencji skracania czasu szczotkowania oraz niewłaściwej techniki szczotkowania.

Unikatowe zalety szczoteczek sonicznych

Ich główki są znacznie smuklejsze niż w przypadku szczoteczek obrotowych, a nawet zwykłych szczoteczek. Dzięki temu łatwiej nimi operować w jamie ustnej i są one bardziej komfortowe. Jednak największą zaletą szczoteczek sonicznych jest fakt, że drgające z wysoką częstotliwością włókna głowicy wprowadzają w drgania cząsteczki cieczy powstałej przez połączenie wody, śliny i pasty/żelu do zębów w jamie ustnej. Cząsteczki tworzą falę o dużej energii, które dociera znacznie dalej niż sięgają same włókna (mówi się o, że efekt czyszczący wykracza o około 3 mm poza granicę, do której sięgają same włókna - nawet poniżej linii dziąseł i między zębami). Mamy zatem do czynienia z dodatkowym efektem związanym z dynamiką cieczy, ogromną energią przekazywaną z głowicy do ośrodka dgrającego. Wszystko to sprawia, że możliwe jest dokładniejsze wymywanie nieczystości, zwłaszcza w miejscach trudno dostępnych i niewidocznych.

Powyższy fakt stanowi największą zaletę szczoteczek sonicznych i jednocześnie znacząco odróżnia je od szczoteczek obrotowych, ponieważ szczoteczki obrotowe czyszczą tylko to, czego "dotknie" włókno głowicy, a szczoteczka soniczna dociera do miejsc, do których nie docierają inne szczoteczki

Dzięki drganiom o wysokiej częstotliwości w jednostce czasu szczoteczka soniczna wykonuje więcej ruchów wymiatającym niż jakakolwiek inna szczoteczka. Biorąc pod uwagę ten fakt oraz zwiększony zasięg dzięki efektom falowym, można stwierdzić, że szczoteczki soniczne zapewniają lepszą higienę jamy ustnej.

Technika mycia

Technika mycia szczoteczką soniczną polega w głównej mierze na umieszczaniu i chwilowym przytrzymywaniu głowicy nad (dolne rzędy) lub pod (górne rzędy) zębem lub przy powierzchniach bocznych zębów. Należy to czynić systematycznie, przesuwając głowicę do kolejnego zęba w stałych interwałach. Po przyłożeniu głowicy do zęba jest on skutecznie "obmywany" przez drgającą głowicę i jej włókna. Głowica wykonuje ruchy wymiatające, których charakterystyka sprawia, że nie powodują one erozji zębów.

W celu ułatwienia kontroli upływu czasu szczoteczki soniczne wyposażone są w programator, który nie tylko odmierza całkowity czas mycia, lecz również dzieli czas szczotkowania na 4 kwarty odpowiadające 4 strefom jamy ustnej: lewa góra, prawa góra, lewy dół, prawy dół. Po sygnale, należy przechodzić do kolejnej strefy.

Vitammy Pearl

Vitammy Pearl jest sztandarowym przykładem nowoczesnej szczoteczki sonicznej, która nie tylko wyróżnia się na tle innych typów szczoteczek, lecz przede wszystkim wiedzie prym w swojej klasie.

Szczoteczka Pearlwyróżnia się szeregiem unikatowych cech, które decydują o jej wyjątkowości.

 • posiada unikatową funkcję wybielania przy 41 000 drgań na minutę (przeciętna szybkość pracy szczoteczek sonicznych dostępnych na rynku to 31 000)
 • wydłużony czas pracy nawet do 6 tygodni szczotkowania na jednym pełnym ładowaniu (do 180 minut działania / 45 dni po 2 razy dziennie przez 2 minuty) - przeciętny czas działania szczoteczek sonicznych dostępnych na rynku mieści się w zakresie 40 - 84 minut
 • wyposażono ją w najnowocześniejszy silnik wibracyjny o dużej częstotliwości i mocy, lecz o zmniejszonym poborze energii, co w parze z bateriami litowo-jonowymi o dużej pojemności umożliwia do 6 tygodni szczotkowania na jednym pełnym ładowaniu oraz uzyskanie częstotliwości 41 000 drgań na minutę w trybie wybielania

Elektryczna soniczna szczoteczka VITAMMY PEARL

Z unikatową funkcją wybielania z częstotliwością 41 000 drgań na minutę  (ROK MODELOWY 2014)

Vitammy Pearl urzeka smukłą, bardzo stylową obudową. Pasuje do pięknych wnętrz i nie zakłóca charakteru wystroju wnętrza łazienki.

Od strony technicznej charakteryzuje się zestawem unikatowych cech:

 • VITAMMY PEARL to jedyna w swoim rodzaju szczoteczka z funkcją wybielania przy 41 000 drgań/min umożliwiająca szczotkowanie 2 dziennie po 2 minuty do 45 dni po jednym pełnym ładowaniu.
 • VITAMMY PEARL wyposażona jest w Inteligentny Programator Pracy: 2 minutowa sesja szczotkowania z automatycznym zakończeniem podzielona na 30-sekundowe interwały dla każdego z 4 stref jamy ustnej
 • VITAMMY PEARLwykorzystuje technologię Sonic Atomization oraz Multi Surface Motion. Technologia Sonic Atomization (sonicznej atomizacji) wydatnie zwiększa skuteczność i efekty czyszczenia i pielęgnacji zębów oraz jamy ustnej. Drgająca z wysoką, lecz bezpieczną częstotliwością głowica wprowadza w drgania cząsteczki cieczy powstałej przez połączenie wody i pasty/żelu do zębów w jamie ustnej. Drgająca ciecz wykazuje silne właściwości myjące zwłaszcza w przestrzeniach międzyzębowych. 
 • Technologia Multi Surface Motion - głowica szczoteczki drga w wielu płaszczyznach przechodzących przez oś głowicy generując zróżnicowane wymiatające w wielu kierunkach oraz ruchy polerujące.
 • Szczoteczka VITAMMY PEARL posiada trzy unikatowe tryby szczotkowania:
 1. Standardowy - wyjątkowo dokładne, lecz delikatne czyszczenie;
 2. Wybielanie - dokładne czyszczenie z częstotliwością 41 000 wibracji z uwydatniem wybielania i polerowania
 3. Masaż - delikatna stymulacja dziąseł wraz z dokładnym czyszczeniem

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.