suszarko-szczotka

Jak ładnie stylizować włosy, aby móc oczarować wszystkich fryzurą jak z salonu fryzjerskiego? Kluczem do pięknych włosów są nie tylko produkty do ich układania i utrwalania kosmyków, ale i dobrej jakości sprzęt – suszarka lub szczotka do włosów z suszarką. No właśnie, który z przyrządów lepiej sprawdzi się w stylizacji fryzur? Czy suszarko-szczotka dokładnie suszy pasma?

Jak dbać o włosy podczas ich stylizacji?

Jednego dnia proste, drugiego kręcone. Kucyk, kok, rozpuszczone. Im dłuższe włosy, tym więcej masz możliwości w ich stylizacji. Układanie fryzur nie musi być czasochłonnym zajęciem, o ile zadbasz o dobrej jakości produkty kosmetyczne i sprzęt. Z pewnością wiesz, jak dbać o włosy na co dzień – sięgasz po sprawdzone i dobrane do porowatości kosmyków szampony, odżywki czy maski. Pamiętaj jednak, że częsta stylizacja pasm i ich suszenie suszarką może pogarszać ich kondycję. Aby temu zapobiec, stosuj produkty ochronne przed rozpoczęciem układania fryzury. Chodzi o m.in. spray lub olejek zabezpieczający końcówki czy termoochronne serum, które dba o to, aby działanie wysokiej temperatury nie uszkodziło Twoich włosów.

Podczas suszenia i układania pasm należy też uważać, aby nie przypalić kosmyków oraz nie przegrzać skóry głowy. Pomoże Ci w tym odpowiednia technika stylizacji (zachowanie odległości między suszarką a głową), jak i używanie sprawdzonego sprzętu. Obecnie wielu producentów, na przykład marka Revlon, ma w swojej ofercie produkty z powłoką ceramiczną, która zapewnia równomierne ogrzewanie powierzchni i zapobiega przypalaniu się włosów.

Suszarka czy suszarko-szczotka?

Co wybrać do stylizacji fryzur? Co będzie lepszym wyborem – suszarka czy suszarko-szczotka? To kwestia indywidualna, jednak rozwiązanie 2w1, czyli połączenie suszarki ze szczotką, ma znacznie więcej korzyści. Chodzi przede wszystkim o czas układania włosów. Jeden sprzęt zapewnia jednoczesne suszenie i stylizację. Przekłada się to także na koszty zakupu przyrządów. Zamiast 2 lub 3, wystarczy jeden, który wysuszy pasma, ułoży je w loki/fale lub ładnie wyprostuje i wygładzi, w zależności od Twoich potrzeb. Jeden sprzęt zajmuje mniej miejsca w łazience i co ważne – stanowi dobre rozwiązanie dla osób mniej doświadczonych w stylizacji fryzur. Zamiast trzymania w jednej dłoni suszarki i szczotki w drugiej, można mieć jedną rękę wolną.

Suszarko-szczotka ma duże zalety, jednak zwolenniczki klasycznej suszarki z pewnością wspomną o dużej mocy sprzętu i dokładnym suszeniu pasm. Warto zatem pamiętać, że dobrej jakości suszarko-szczotka ma regulację nawiewu oraz temperatury, co pozwala dobrać te parametry indywidualnie do rodzaju włosów.

Suszarko-szczotka – modele, które warto kupić

Jednym z producentów suszarko-szczotek, którego produkty warto kupić, jest marka Revlon. Zasłynęła ona z suszarko-szczotek o okrągłym, idealnie wyprofilowanym kształcie, który skutecznie odbija włosy u nasady, zwiększając tym samym ich objętość. Powłoka ceramiczna dba o bezpieczną stylizację, z kolei włosie mieszane (nylonowe i z dzika) zapewnia dobre rozczesywanie pasm bez ich łamania. Suszarko-szczotka Revlon została także wzbogacona o technologię jonizacji. Podczas suszenia wysoka temperatura może uszkadzać włosy i powodować rozchylanie łusek. To z kolei prowadzi do puszenia się pasm i ich elektryzowania. Wspomniana technologia zapewnia neutralizację dodatniego ładunku przez jony ujemne. Efekt? Wygładzone, błyszczące włosy! Jeśli chodzi o Revlon i suszarko-szczotki, jaka najlepsza z nich spełni oczekiwania osób z długimi włosami, a jaka sprawdzi się u osób z włosami krótkimi?

Klasyczną propozycją jest Revlon One Step Hair Dryer, zapewniająca szybkie suszenie pasm i ich stylizację od nasady aż po końce. Jeśli lubisz sprzęt o kolorowym designie, sięgnij po model w kolorze orzeźwiającej mięty (kolekcja limitowana). Revlon One Step Style Booster pomaga wystylizować zarówno pasma, jak i grzywkę. Do włosów krótkich sprawdzi się suszarko-szczotka o mniejszej średnicy, a taką ma model Pro Collection Salon One Step Short Hair. Klasyczną wersję z ceramiczną powłoką można też zastąpić suszarko-szczotką z powłoką tytanową (model Pro Collection Salon One Step). Wszystkie wymienione szczotki do włosów, a także wiele innych produktów do ich stylizacji, znajdziesz w Novamed.

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.