Opieka nad niemowlakiem potrafi spędzić sen z powiek młodych rodziców. Kolejne infekcje i stany zapalne oznaczają nie tylko gorsze samopoczucie malca, ale i ogromny stres jego opiekunów. Jednym z podstawowych elementów domowej apteczki dla niemowlaka jest termometr. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli termometrów, w tym termometr douszny. Niemowlak z pewnością zniesie pomiar temperatury tego rodzaju sprzętem lepiej, niż w przypadku np. modelu elektronicznego trzymanego pod pachą. Który termometr douszny dla niemowlaka będzie najlepszy?

termometr douszny dla niemowlaka

Jaki wybrać termometr dla małego dziecka?

Elektroniczny pod pachę a może bezdotykowy z pomiarem na czole? Wybór termometru może okazać się dużym wyzwaniem. W przypadku niemowląt i małych dzieci doskonale sprawdzi się termometr douszny. Niemowlaka rodzic z pewnością wie, jak trudne może okazać się utrzymanie dziecka bez ruchu na czas pomiaru temperatury. Z kolei termometr do ucha umożliwia łatwy pomiar z błony bębenkowej. Co więcej, to właśnie pomiar z tej części ciała daje wynik najbardziej zbliżony do temperatury wewnętrznej organizmu. Dzieje się tak, ponieważ to właśnie tutaj dopływa krew, która przepływa także przez ośrodek kontroli temperatury ciała w mózgu.

Przeprowadzając pomiar temperatury, należy pamiętać też o kilku ważnych kwestiach. Mianowicie temperatura mierzona w otworach ciała jest wyższa od tej mierzonej na powierzchni ciała. Dlatego też wykonanie pomiaru w uchu, a następnie pod pachą może dać inne wyniki.

Douszny termometr dla niemowlaka

Termometr do ucha jest łatwy w dezynfekcji, dzięki czemu może być używany przez pozostałych domowników. Na wynik pomiaru nie wpływają takie czynniki, jak mokra skóra, kosmyk włosów czy podmuch powietrza, jak może mieć to miejsce w przypadku użycia termometru bezdotykowego. Sprawdź, jak mierzyć prawidłowo temperaturę termometrem bezdotykowym. Warto jednak pamiętać, że termometr douszny ma też pewne ograniczenia – nie można go stosować w uchu, w którym jest stan zapalny lub do którego wkrapiane są leki. Na nieprawidłowości w pomiarze może wpływać zalegająca woskowina. Liczy się także sam sposób mierzenia temperatury w uchu. Przed użyciem termometru należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi od producenta, aby uniknąć błędów podczas pomiaru. Najważniejsze, aby termometr do ucha dla niemowlaka odpowiednio umieścić w przewodzie słuchowym. W tym celu należy lekko pociągnąć do tyłu małżowinę uszną, aby przewód się wyprostował. O właściwe umiejscowienie urządzenia w uchu zadbają także modele wzbogacone o sygnały alarmujące o błędnym ułożeniu termometru.

Który termometr do ucha dla niemowlaka?

Duży wybór termometrów sprawia, że łatwo sięgnąć po pierwszy lepszy model, kierując się jego ceną czy popularnością wśród znajomych rodziców. Jeśli chodzi o termometr do ucha dla niemowlaka, warto zwrócić uwagę na takie parametry, jak chociażby sygnały świetlne ułatwiające umieszczenie termometru w uchu czy też interpretacja wyników pomiaru ze względu na wiek dziecka. Takie funkcje charakteryzują termometr dla niemowlaka, który w swojej ofercie ma marka Braun. Model IRT 6520 to termometr z technologią Age Precision, interpretującą wynik badania. Urządzenie jest łatwe w obsłudze dzięki sygnałom świetlnym i dźwiękowym. O higienę stosowania termometru dbają jednorazowe nakładki, z kolei podgrzewana końcówka zapewnia komfort maluszkowi podczas pomiaru. Mierzenie temperatury w nocy także nie stanowi problemu – cichy tryb pracy i podświetlenie ekranu umożliwia wykonanie pomiaru bez budzenia dziecka.

Odpowiadając na pytanie, który termometr do ucha dla niemowlaka będzie dobrym wyborem, nie sposób pominąć modelu Vitammy Sky. To wielofunkcyjny termometr. Niemowlak może mieć mierzoną temperaturę w uchu lub na czole. Sam pomiar trwa sekundę, a jego wynik jest podawany z dokładnością 0,3 st. C. Urządzenie ma pamięć na 30 pomiarów, co pozwala kontrolować przebieg choroby. Vitammy Sky pozwala również na zmierzenie temperatury cieczy czy pomieszczenia, co jest przydatną funkcją dla wszystkich młodych rodziców na przykład w planowaniu kąpieli maluszka.

Te i inne termometry dla niemowląt możesz kupić już teraz online w Novamed. Jeśli jednak chcesz przetestować klasyczny termometr bezdotykowy, sprawdź koniecznie takie modele, jak No Contact marki Medel i Novama Free. Są to urządzenia wzbogacone o cichy tryb nocny, z podświetlanym ekranem. Łatwe w obsłudze, zapewniają szybki pomiar temperatury u maluszka.

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.