Czysty i odpowiednio wyposażony gabinet to nie tylko podstawa Twojego komfortu w pracy, ale i wymóg, który musi spełnić każdy lekarz. Jednym z podstawowych sprzętów, o którym musisz pamiętać w trakcie urządzania lokum, jest waga internistyczna. Pomiar wagi i wzrostu pacjenta to kluczowe badania kontrolne – dawne wagi zastąpiły nowoczesne sprzęty wzbogacone o innowacyjne technologie. Jaką wagę wybrać do gabinetu?

Wagi medyczne

Gabinet przyjazny pacjentom

Spełnienie wymogów sanitarnych i zakup niezbędnego sprzętu do badań i wykonywania drobnych zabiegów to niejedyne, o czym musisz pamiętać przy aranżacji swojego gabinetu. Pamiętaj, że stres pacjentów znacząco wpływa na wywiad i wyniki badań, a Twoim zadaniem jest zrobienie wszystkiego, aby go zminimalizować. Biel lokum przełam uspokajającą zielenią, surową przestrzeń wypełnij drobnymi dodatkami, jak chociażby obraz na ścianie czy kolorowa zasłona przy kozetce. Detal robi różnice, a przytulny gabinet w duecie z Twoim uśmiechem i profesjonalizmem z pewnością wpłynie pozytywnie na komfort pacjenta.

Co z Twoimi narzędziami pracy? Tym razem na pierwszy plan w naszej analizie wysuwa się waga do gabinetu lekarskiego. Jako internista patrzysz na pacjenta całościowo, dlatego też jednym z podstawowych badań kontrolnych w Twoim gabinecie jest właśnie pomiar wagi. Wynik badania dostarcza niezbędnych danych do postawienia diagnozy czy dobrania odpowiedniej dawki leku dla pacjenta. To również podstawa profilaktyki zdrowotnej.

Sprawdź: wagi medyczne w Novamed.

Waga dla lekarza – zdrowie dla pacjenta

Otyłość to plaga XXI wieku, a jak podaje WHO, odsetek ludzi mających problemy z nadwagą stale wzrasta. Zbyt duża masa ciała to większe ryzyko rozwoju takich chorób, jak chociażby cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze czy problemów z obciążeniem stawów. Dochodzi do tego zwiększone ryzyko zawału serca czy udaru. Zaburzenia odżywiania wiążą się także z niedowagą. Ta z kolei może być oznaką rozwoju chorób tarczycy, układu pokarmowego. Problemy ze zbyt małą wagą to również wynik stresu czy po prostu złej diety. Za każdym razem Twoja reakcja i diagnoza są kluczowe dla zdrowia i samopoczucia pacjenta.

Wielu pacjentów nie zna swojej dokładnej wagi, a nawet jeśli ją podają – warto sprawdzić, czy ich dane są prawdziwe. W końcu przypadki niewielkiego zaniżania lub zawyżania wagi czy podawania nieaktualnych danych sprzed roku są Ci znane. Waga dla internisty to must have, dlatego przy jej wyborze nie kieruj się jedynie ceną sprzętu.

Jaką wagę wybrać do gabinetu?

Waga do gabinetu lekarskiego musi charakteryzować się niezawodnością i precyzją badania. Wytrzymały sprzęt, łatwy w czyszczeniu i mobilny znacząco ułatwi Ci pracę i pozwoli uniknąć kolejnych wydatków na zakup wagi dla internisty przez długie lata. Nowoczesne wagi medyczne to sprzęt wyposażony nie tylko we wzrostomierz i pomiar wagi, ale i szereg pomocnych funkcji. Jedną z nich może być funkcja zatrzymywania wyniku na wyświetlaczu, co pozwoli Ci zapisać wynik badania w późniejszym czasie. To przydatne rozwiązanie, jeśli Twój pacjent wymaga pomocy w zejściu z wagi i przejściu do krzesła/kozetki. Możesz swobodnie się nim zająć, a pomiar z wagi odczytać w dogodnej dla siebie chwili. Waga, którą można połączyć z drukarką to z kolei gwarancja szybkiej przesyłki wyniku pomiaru i wydruku dokumentów. Automatyczne wyłączanie, energooszczędność to kolejne możliwe udogodnienia wagi dla lekarza.

Sporą popularnością cieszy się waga internistyczna z nisko zawieszoną platformą i poręczą. Przydaje się ona w trakcie badań osób mających problemy z ustaniem na wadze. Szeroka platforma umożliwia także postawienie na niej krzesła – urządzenie samo odlicza jego wagę od wyniku wagi pacjenta. Wybierając sprzęt do gabinetu, zwróć uwagę na maksymalne możliwe obciążenie wagi, zwykle wynosi ono do 200 kg. Zastanów się również, czy wolisz wagę zasilaną bateryjnie czy też sprzęt podłączany do gniazdka elektrycznego.

Analiza składu ciała

Sam pomiar wagi i wzrostu – a tym samym obliczenie BMI – to tylko jedna z funkcji, jakie mogą mieć nowoczesne wagi. Wiele osób stawia na sprzęt, dzięki któremu można wyciągnąć maksymalną ilość informacji o kondycji organizmu. To zadanie, które doskonale wykonuje waga z analizą składu ciała. Urządzenie określa zapotrzebowanie kaloryczne, podaje zawartość wody w organizmie, ilość tkanki tłuszczowej, mięśniowej czy masy kostnej (więcej na ten temat przeczytasz tutaj). Warto wyposażyć w nią swój gabinet, aby móc rozszerzyć diagnostykę pacjenta.

Jaką wagę wybrać do gabinetu? W naszej ofercie znajdziesz urządzenia w różnym przedziale cenowym, z dodatkowymi funkcjami lub w wersji standardowej. Do tego niezbędne narzędzia do pracy internisty, jak stetoskopy, podkładki na kozetkę czy jałowe gaziki. Jednym zdaniem wszystko to, czego potrzebujesz, aby wyposażyć swój gabinet.

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.