W ofercie Novamed znajdziesz nie tylko akcesoria medyczne, ale i sprzęt ratujący życie. Kupisz u nas certyfikowane defibrylatory od renomowanych producentów. Masz pewność, że otrzymasz wyrób medyczny spełniający normy bezpieczeństwa, z gwarancją w pakiecie. Defibrylator AED to urządzenie niezbędne nie tylko w placówkach medycznych, ale i obiektach publicznych czy zakładach pracy.

Defibrylator AED – co to jest?

Automatyczny defibrylator zewnętrzny, czyli w skrócie defibrylator AED – co to jest i do czego służy to urządzenie? Defibrylator to sprzęt medyczny stosowany w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia u pacjenta. Wysyła on do mięśnia sercowego impuls elektryczny, w celu przywrócenia poprawnej akcji serca. AED to sprzęt, z którego może korzystać zarówno personel medyczny, jak i każda, nieprzeszkolona z jego obsługi osoba.

Defibrylator AED powinien znaleźć się w jednostkach policji, straży pożarnej czy dużych zakładach pracy. W wielu miastach defibrylator AED jest dostępny w oznaczonych budkach, w miejscach publicznych, aby każda osoba mogła z niego skorzystać, gdy przypadkowy przechodzień będzie potrzebować osoby.

Jak działa defibrylator AED – do czego służy i jak z niego korzystać?

Defibrylator AED sprawnie i bez nadzoru lekarza analizuje akcję serca i daje znać, czy potrzebne jest rozpoczęcie defibrylacji. Urządzenie może być w pełni automatyczne. Samodzielnie przeprowadzi akcję ratunkową, wcześniej o tym uprzedzając. W wersji półautomatycznej informuje o konieczności defibrylacji, wysyłając sygnał świetlny i dźwiękowy. Jeśli w danym miejscu pracy znajduje się defibrylator AED, pracodawca powinien zorganizować pracownikom szkolenie z jego obsługi. W przypadku defibrylatorów rozmieszczonych w poszczególnych punktach miast, do użytku publicznego, w razie potrzeby może skorzystać z niego każda osoba. Warto pamiętać, że obsługa AED jest prosta i intuicyjna. Urządzenie informuje krok po kroku, co użytkownik powinien w danym momencie zrobić, aby pomóc poszkodowanemu.

Jaki defibrylator AED kupić?

Oferta producentów defibrylatorów AED jest zróżnicowana. Na rynku dostępne są urządzenia w wersji podstawowej, jak i wzbogacone o dodatkowe funkcje, jak defibrylator Zoll AED Plus czy defibrylator AED Philips. Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego modelu urządzenia, weź pod uwagę nie tylko markę, ale też informację na temat gwarancji i serwisu sprzętu, a także dodatkowe możliwości.

Produkty 13

Ustaw kierunek rosnący
 1. DEFIBRYLATOR AED - Fred PA-1 SCHILLER
  DEFIBRYLATOR AED - Fred PA-1 SCHILLER Defibrylacja serca
  5 499,00 zł 5 091,67 zł
  • Bezpieczna defibrylacja
  • 10 lat Gwarancji
  • Komunikaty w języku polskim
  • Elektrody w komplecie
  Czas wysyłki - 24 godzin
 2. Defibrylator Defigard HD-7 + stymulacja
  Defibrylator Defigard HD-7 + stymulacja Defibrylator kliniczny stacjonarno-transportowy + stymulacja
  24 000,00 zł 22 222,22 zł
  • Defibrylator kliniczny
  • Szwajcarska jakość
  Brak w magazynie
  Czas wysyłki - Produkt niedostępny
 3. Deska z pasami do EASY PULSE
  Deska z pasami do EASY PULSE Deska z pasami
  4 453,00 zł 4 123,15 zł
  • Przygotowanie do resuscytacji w 15 sekund!
  Czas wysyłki - 14 dni
 4. Aparat EASY PULSE® IP 33
  Aparat EASY PULSE® IP 33 Aparat do resuscytacji krążeniowo-oddechowej
  49 200,00 zł 45 555,56 zł
  • Urządzenie do RKO
  • Autonomiczna praca przez 45 minut
  • 100 uciśnięć na minutę
  • Możliwość pracy w pozycji siedzącej
  Czas wysyłki - 3 dni
na stronę