FLAEM Tabi Thermae

Inhalator do wody termalnej
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą
SKU
TOW007917
784,00 zł
Kup na raty 78.4zł x 10 rat 0%
  • Czas wysyłki - 30 dni
  • 14 dni na zwrot
784.00
Najważniejsze cechy
  • Wysoka wydajność
  • Możliwość zastosowania butelki z wodą termalną
  • Możliwość inhalacji lub pielęgnacji skóry
  • Duży zbiornik
  • Uchwyt do przenoszenia

Termalne spa w Twoim domu.

Terapia aerozolowa polega na podawaniu leków bezpośrednio do dróg oddechowych w celu leczenia wielu patologii nosa, gardła, oskrzeli i płuc. Włoska firma Flaem od lat produkuje urządzenia do leczenia górnych i dolnych dróg oddechowych, oferując innowacyjne rozwiązania dla całej rodziny.

Inhalator termiczny Tabi Thermae nadaje się do zabiegów w domu. Umożliwia do dwóch ciągłych zabiegów po jednym litrze. Jest prosty w użyciu i szybki, rozpyla jeden litr wody termalnej w około 10 minut.

Bezpieczeństwo i niezawodność są gwarantowane przez certyfikat TÜV. Komora gromadzenia wody jest bezpiecznie umieszczona w produkcie; ustnik jest regulowany i ergonomiczny; butelka jest umieszczona w specjalnym uchwycie będącym częścią obudowy. Kompaktowy rozmiar i uchwyt sprawiają, że jest wygodny i łatwy w transporcie.

Inhalator wykorzystuje znane od lat zdrowotne właściwości wód termalnych, stosowane w profilaktyce i leczeniu chorób. Wody można podawać według różnych metod, takich jak picie, inhalacja, nawadnianie, zewnętrzna pielęgnacja itp.

Stosowanie wód termalnych.

Istnieje kilka klasyfikacji wód termalnych. Najbardziej powszechnie stosowana jest klasyfikacja Marotta i Sica która odróżnia wody na podstawie różnych parametrów: temperatury, zawartości soli, ilości jonów występujących w dużych ilościach (siarczan wapnia, wodorowęglan, etc.),  małych ilościach (np. brom, jod), obecnych gazach (siarkowe, węglowe). Różnice między poszczególnymi wodami termalnymi zależą głównie od ich geologicznego pochodzenia.

Wody siarkowe są zdefiniowane jako zawierające co najmniej 1 mg / l siarkowodoru (H2S), gaz obecny w wodzie zarówno w postaci wolnej, jak i w postaci siarczku. Wyróżnia się słabe, średnie i mocne wody siarkowe w zależności od tego, czy zawartość H2S wynosi odpowiednio od 1 do 10, od 10 do 100 i powyżej 100 mg / l.

Wody siarkowe jak powszechnie się uważa dają największy efekt terapeutyczny w chorobach: zapalenia błony śluzowej nosa i zatok również alergicznych, zapaleniu gardła, zapaleniu krtani, nieżytowym zapaleniu ucha. Sprawdzą się też w innych chorobach układu oddechowego: przewlekłym zapaleniu oskrzeli prostym lub obturacyjnym zapaleniu oskrzeli.

Woda z uzdrowisk jest używana od ponad 150 lat i pomogła tysiącom dorosłych i dzieci każdego roku w leczeniu chorób górnych i dolnych dróg oddechowych. Korzystnie wpłynęła na zmniejszenie objawów choroby. Główne efekty działania wody na drogi oddechowe są zasadniczo związane z następującymi działaniami:

-Mukolityczne i mukoregulacyjne działanie, które polepsza skład śluzu, czyniąc go łatwiej akceptowalnym i przywracając jego funkcjonalne zdolności obronne;

-Nabłonkowe działanie ochronne ze względu zarówno na bezpośrednie działanie stymulacji replikacji komórek, jak i na efekt poprawy metabolizmu komórkowego (działanie antyoksydacyjne).

Łatwe stosowanie wód termalnych w Flaem Tabi Thermae.

Na chroniczne i nawracające choroby stosuje się od lat terapie wodą termalną. We wszystkich tych chorobach wody siarkowe podaje się poprzez drogi oddechowe. Przy użyciu specjalnych urządzeń, lecznicze cząsteczki uwalniają się z wody. Inhalator Flaem Tabi Thermae charakteryzuje:

Duża pojemność zbiornika na wodę- aż 1 litr. Wystarczy na 3 zabiegi. Pojemność idealna dla rodziny.

Ergonomiczny kształt,  dzięki możliwości przestawienia kąta ustnika. Prostota w przygotowaniu inhalacji.

Poręczność, bo zbiornik odzysku ciepłej wody jest zintegrowany z urządzeniem.

Uniwersalność gdyż, inhalator może być stosowany w leczeniu i profilaktyce chorób układu oddechowego zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Łatwość użytkowania i czyszczenia bo kamień nie zbiera się, ponieważ wewnętrzne elementy są wykonane ze stali nierdzewnej.

 flaem tabi thermae

Dane techniczne
Dane techniczne
MarkaFLAEM
SKUTOW007917
PodatekVAT 8%
Wyrób medycznyTAK
Prowadzący reklamęNovamed.pl S.A
ProducentFLAEM NUOVA S.p.A.
Autoryzowany przedstawiciel-
Parametry certyfikowane przez TÜVTAK
Tryb pracyciągły
Głośnośćbrak danych
ZasilanieSieciowe
Polecane
UBM KL Comfort Seledynowy 05
UBM KL Comfort Seledynowy 05 Fotel lekarski komfort
1 121,00 zł
RIESTER łączniki przewodów krótki i długi
RIESTER łączniki przewodów krótki i długi do ciśnieniomierzy zegarowych, poł. gwintowane 10372
33,00 zł
Autoklaw medyczny kl.B SUN12-II + drukarka
Autoklaw medyczny kl.B SUN12-II + drukarka Sterylizator kl.B 12L
6 464,00 zł
Stetoskop Littmann Classic III 5875
Stetoskop Littmann Classic III 5875 Stetoskop internistyczny Smoke, przewód limonkowy, lira smoke trzonek niebieski
522,00 zł
NOVAMA White Xi-12 sztuk
NOVAMA White Xi-12 sztuk Wodoodporny termometr cyfrowy z elastyczną końcówką
186,00 zł
Pulsoksymetr NOVAMA PULMOXI
Pulsoksymetr NOVAMA PULMOXI Certyfikowany pulsoksymetr medyczny z 5-kolorowym wyświetlaczem OLED
102,00 zł