KON000391 https://novamed.pl/media/catalog/product/cache/1/image/265x/85e4522595efc69f496374d01ef2bf13/p/a/pagefiles-22069-mepitel.jpg MÖLNLYCKE
KON000391
Ocena
5/5
Podziel się
od 130 130
00
Cena Netto: 120,37 PLN

* wymagane pola

cena katalogowa: 866,00 PLN

Special Price 130,00 PLN

Wyróżniki

Przezroczysta struktura Nie pozostawia resztek materiału Nie zaburza procesu gojenia Może pozostawać na ranie do 14 dni Ekonomiczne zastosowania w szerokiej gamie wskazań Technologia Safetac Minimalizuje ból i urazy podczas zmian opatrunku

Opis

Najlepsza na świecie warstwa kontaktowa — zastosowana na ponad stu milionach ran. Mepitel to delikatna, a zarazem skuteczna warstwa kontaktowa oparta na unikatowej technologii Safetac®. Opatrunek składa się z: kontaktowej warstwy Safetac, wykonanej z miękkiego silikonu porowatej, przejrzystej i elastycznej siatki poliamidowej o otwartej strukturze oczek Struktura otwartej siatki umożliwia sprawne przenoszenie wysięku z rany do dodatkowego opatrunku oraz łatwe podawanie leków działających miejscowo. Mepitel wykazuje potwierdzone klinicznie szybsze, mniej bolesne i tańsze gojenie oparzeń w porównaniu z solą srebrową sulfadiazyny. Dzięki przezroczystej strukturze można szybko ocenić postęp gojenia bez zdejmowania warstwy kontaktowej. Nie pozostawia resztek materiału i nie traci z czasem swych właściwości użytkowych. Nie zakłóca procesu gojenia – może pozostawać na ranie do 14 dni. Ekonomiczne zastosowania w szerokiej gamie wskazań. Technologia Safetac To unikatowa, opatentowana technologia przylegania, która minimalizuje ból i urazy podczas zmian opatrunku, a także przeciwdziała rozprzestrzenianiu się wysięku. Wskazania oraz metody stosowania: Opatrunek Mepitel z technologią Safetac chroni obszar rany i otaczającą skórę. Zapobiega przyleganiu opatrunku do łożyska rany, minimalizując w ten sposób ból i urazy. Jest przeznaczony do leczenia szerokiego zakresu ran, takich jak rozerwania i otarcia skóry, nacięcia chirurgiczne, oparzenia drugiego stopnia, pęcherze, rany szarpane, mocowania przeszczepów pełnej i niepełnej grubości, owrzodzenia cukrzycowe oraz owrzodzenia pochodzenia żylnego i tętniczego, co zostało potwierdzone klinicznie. Opatrunek Mepitel należy stosować razem z wkładami Mesorb® lub Mextra® Superabsorbent(w przypadku ran o dużym wysięku), a także z mocowaniem przy użyciu bandaża Tubifast®. 14 dni niezaburzonego ekonomicznego leczenia Opatrunek można pozostawić na ranie nawet do 14 dni, aby uniknąć urazów rany lub uszkodzenia nowo wygojonej tkanki. Pozostaje on na miejscu i nie wysycha, co mogłoby powodować urazy i ból. Przezroczystość opatrunku pozwala w każdej chwili ocenić postęp leczenia. Opatrunek Mepitel sprzyja niezaburzonemu gojeniu ran i podnosi ekonomiczność leczenia. Oszczędność pieniędzy W 13 krajach przeprowadzono analizę kosztów leczenia w szerokiej gamie wskazań. Wyniki wskazują, że opatrunki Mepitel umożliwiają zmniejszenie kosztów w takich obszarach jak urazy, oparzenia, przeszczepy, rozdarcia skóry oraz chirurgia ręki, także na rynkach o niskim dochodzie. Dostępny w rozmiarach: 5 x 7,5 cm/ opk. 10szt 7,5 x 10 cm /opk. 10 szt 10 x 18 cm/ opk. 10szt  20 x 30 cm/opk. 5 szt

Najlepsza na świecie warstwa kontaktowa — zastosowana na ponad stu milionach ran.

Mepitel to delikatna, a zarazem skuteczna warstwa kontaktowa oparta na unikatowej technologii Safetac®.

Opatrunek składa się z:

  • kontaktowej warstwy Safetac, wykonanej z miękkiego silikonu
  • porowatej, przejrzystej i elastycznej siatki poliamidowej o otwartej strukturze oczek

Struktura otwartej siatki umożliwia sprawne przenoszenie wysięku z rany do dodatkowego opatrunku oraz łatwe podawanie leków działających miejscowo.

Mepitel wykazuje potwierdzone klinicznie szybsze, mniej bolesne i tańsze gojenie oparzeń w porównaniu z solą srebrową sulfadiazyny.

Dzięki przezroczystej strukturze można szybko ocenić postęp gojenia bez zdejmowania warstwy kontaktowej.

Nie pozostawia resztek materiału i nie traci z czasem swych właściwości użytkowych.

Nie zakłóca procesu gojenia – może pozostawać na ranie do 14 dni.

Ekonomiczne zastosowania w szerokiej gamie wskazań.

Technologia Safetac

To unikatowa, opatentowana technologia przylegania, która minimalizuje ból i urazy podczas zmian opatrunku, a także przeciwdziała rozprzestrzenianiu się wysięku.

Wskazania oraz metody stosowania:

Opatrunek Mepitel z technologią Safetac chroni obszar rany i otaczającą skórę. Zapobiega przyleganiu opatrunku do łożyska rany, minimalizując w ten sposób ból i urazy. Jest przeznaczony do leczenia szerokiego zakresu ran, takich jak rozerwania i otarcia skóry, nacięcia chirurgiczne, oparzenia drugiego stopnia, pęcherze, rany szarpane, mocowania przeszczepów pełnej i niepełnej grubości, owrzodzenia cukrzycowe oraz owrzodzenia pochodzenia żylnego i tętniczego, co zostało potwierdzone klinicznie. Opatrunek Mepitel należy stosować razem z wkładami Mesorb® lub Mextra® Superabsorbent(w przypadku ran o dużym wysięku), a także z mocowaniem przy użyciu bandaża Tubifast®.

14 dni niezaburzonego ekonomicznego leczenia

Opatrunek można pozostawić na ranie nawet do 14 dni, aby uniknąć urazów rany lub uszkodzenia nowo wygojonej tkanki. Pozostaje on na miejscu i nie wysycha, co mogłoby powodować urazy i ból. Przezroczystość opatrunku pozwala w każdej chwili ocenić postęp leczenia.

Opatrunek Mepitel sprzyja niezaburzonemu gojeniu ran i podnosi ekonomiczność leczenia.

Oszczędność pieniędzy

W 13 krajach przeprowadzono analizę kosztów leczenia w szerokiej gamie wskazań. Wyniki wskazują, że opatrunki Mepitel umożliwiają zmniejszenie kosztów w takich obszarach jak urazy, oparzenia, przeszczepy, rozdarcia skóry oraz chirurgia ręki, także na rynkach o niskim dochodzie.

Dostępny w rozmiarach:

5 x 7,5 cm/ opk. 10szt

7,5 x 10 cm /opk. 10 szt

10 x 18 cm/ opk. 10szt

 20 x 30 cm/opk. 5 szt

Dane techniczne

SKU KON000391
Marka MÖLNLYCKE
Gwarancja brak
Stawka podatku VAT 8%

Opinie

Bądź pierwszym i oceń produkt

Twoja ocena *

 
5 5 gwiazdek
5/5
4 4 gwiazdki
4/5
3 3 gwiazdki
3/5
2 2 gwiazdki
2/5
1 1 gwiazdka
1/5
 

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.