Lampa medyczna to niezastąpiony element wyposażenia placówek medycznych, gabinetów lekarskich czy weterynaryjnych. Odpowiednie oświetlenie obszaru ciała czy jamy ustnej pacjenta lub zwierzęcia jest niezbędne w przypadku zabiegów, lub operacji. W Novamed zapewniamy szeroki wybór oświetlenia medycznego. Dostępna u nas lampa operacyjna czy lampa zabiegowa to niezawodny sprzęt od znanych producentów sprzętu medycznego jak m.in. Famed, czy GIMA. Sprawdź nasze propozycje i wybierz lampę pasującą do swojego trybu pracy.

Lampy medyczne

Jeszcze nie tak dawno najpopularniejszym wyborem była lampa medyczna halogenowa, jednak została ona zastąpiona przez lampy ze światłem LED. Lampa operacyjna czy lampa zabiegowa, mająca kilka źródeł światła, energooszczędna i zapobiegająca nagrzewaniu obszaru oświetlonego są znacznie bezpieczniejszym, trwalszym i tańszym wyborem. Lampa LED to lampa bezcieniowa, czyli taka, która zapewnia równomierne oświetlenie danego obszaru zabiegowego. To niezwykle istotny wyznacznik każdej dobrej lampy medycznej. Wysokiej jakości lampa bezcieniowa jest jednym z najważniejszych elementów każdej sali operacyjnej czy zabiegowej.

Podstawowy podział lamp medycznych

Podstawowy i zarazem bardzo elastyczny podział lamp medycznych to – obok lamp do diagnostyki – lampa operacyjna i lampa zabiegowa. Czym różnią się od siebie te modele? Lampa operacyjna znajduje zastosowanie na salach operacyjnych, w laboratoriach czy na oddziałach ratunkowych. Zapewnia jasne, intensywne światło o charakterze punktowym lub ogólnym, w zależności od potrzeb personelu medycznego. Lampa zabiegowa sprawdza się nie tylko w gabinetach lekarskich czy placówkach medycznych, ale i w salonach kosmetycznych. Podobnie jak lampa operacyjna ten rodzaj lampy oświetla dany obszar w sposób punktowy lub ogólny. Lampa zabiegowa może być zarówno głównym, jak i dodatkowym źródłem oświetlenia.

Podział lamp ze względu na sposób montażu

Z przeznaczeniem lamp medycznych jest ściśle powiązanych sposób ich montażu. Lampa operacyjna czy zabiegowa może być montowana do ściany (lampa ścienna) lub sufitu (lampa sufitowa). Obie metody montażu zapewniają swobodną regulację kształtu i wielkości oświetlanego pola. Jednak lampa ścienna i sufitowa to lampy montowane na stałe. Ich przeciwieństwem jest lampa stojąca, jezdna. Jest to mobilna lampa statywowa. Podstawa na kółkach zapewnia szybkie i łatwe przemieszczenie lampy między salami, bez ryzyka jej przewrócenia. Na szczególną uwagę zasługuje lampa statywowa typu gęsia szyja. Jest to lampa bezcieniowa na ramieniu. Mobilne ramię można ustawić według swoich potrzeb tak, aby wybrać kierunek światła i zakres oświetlanego pola. Zazwyczaj lampa operacyjna jest montowana do sufitu, a dodatkowe źródła oświetlenia są otrzymywane przy pomocy lamp mobilnych.

Jakie oświetlenie operacyjne wybrać?

Jeśli interesuje Cię dobrej jakości lampa bezcieniowa operacyjna czy zabiegowa, koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu. Znajdziesz u nas lampy oświetleniowe mobilne, sufitowe i ścienne w szerokim przedziale cenowym, dzięki czemu z łatwością wybierzesz sprzęt, który zapewni Ci komfort pracy. Wybierając oświetlenie medyczne, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów lamp. Jednym z nich jest możliwa regulacja natężenia światła oraz dopasowanie do swoich potrzeb wielkości oświetlanego pola. Aby lampa operacyjna czy zabiegowa dobrze pełniła swoją funkcję, musi mieć także odpowiednią temperaturę barwową i współczynnik odwzorowania barw.

Lampa LED bezcieniowa to sprzęt mocno eksploatowany. Powinna mieć trwałą, solidną obudowę. Ważne jest, aby była ona łatwa w myciu i dezynfekcji. Niezwykle przydatną funkcją będzie tutaj także możliwość zasilania awaryjnego. Zwróć uwagę na czas pracy lampy, jej gwarancję oraz serwis. Jeśli masz pytania na temat dostępnych w Novamed lamp medycznych, skontaktuj się z obsługą sklepu. Zapewniamy doradztwo w wyborze oświetlenia operacyjnego i zabiegowego – zadbamy o to, aby zakupy w Novamed były dla Ciebie komfortowe.

Produkty 12

Ustaw kierunek rosnący
 1. Lampa operacyjna HELIOS 160/60C dwuramienna sufitowa jedna kopuła 160 klux, druga kopuła 60 klux
  Lampa operacyjna HELIOS 160/60C dwuramienna sufitowa jedna kopuła 160 klux, druga kopuła 60 klux Lampa operacyjna HELIOS 160/60C dwuramienna sufitowa jedna kopuła 160 klux, druga kopuła 60 klux
  33 766,00 zł 31 264,81 zł
  Czas wysyłki - 30 dni
 2. Lampa operacyjna HELIOS 160F jednoramienna statywowa jednokopułowa
  Lampa operacyjna HELIOS 160F jednoramienna statywowa jednokopułowa Lampa operacyjna HELIOS 160F jednoramienna statywowa jednokopułowa
  27 986,00 zł 25 912,96 zł
  Czas wysyłki - 30 dni
 3. Lampa operacyjna HELIOS 160W jednoramienna ścienna jednokopułowa
  Lampa operacyjna HELIOS 160W jednoramienna ścienna jednokopułowa Lampa operacyjna HELIOS 160W jednoramienna ścienna jednokopułowa
  27 986,00 zł 25 912,96 zł
  Czas wysyłki - 30 dni
 4. Lampa operacyjna HELIOS 160C jednoramienna sufitowa jednokopułowa
  Lampa operacyjna HELIOS 160C jednoramienna sufitowa jednokopułowa Lampa operacyjna HELIOS 160C jednoramienna sufitowa jednokopułowa
  27 986,00 zł 25 912,96 zł
  Czas wysyłki - 30 dni
 5. PENTALED 12 LED LIGHT
  PENTALED 12 LED LIGHT Lampa operacyjna sufitowa podwójna kopuła
  47 218,00 zł 43 720,37 zł
  Czas wysyłki - 14 dni
 6. FAMED IGNIS 160FA
  FAMED IGNIS 160FA Lampa operacyjna statywowa z awaryjnym zasilaniem
  38 140,00 zł 35 314,81 zł
  • 7 elementowa
  • białe diody LED
  • 160000 LUX
  • szkło bezpieczne
  • 110 diod
  • bezcieniowa
  • operacyjna
  • dwa uchwyty
  • światło barwy zielonej
  • centralny panel świetlny
  Czas wysyłki - 30 dni
 7. FAMED IGNIS 160F
  FAMED IGNIS 160F Lampa operacyjna statywowa
  39 726,00 zł 36 783,33 zł
  • 7 elementowa
  • białe diody LED
  • 160000 LUX
  • Zwarta kopuła
  • szkło bezpieczne
  • 110 diod
  • bezcieniowa
  • operacyjna
  • dwa uchwyty
  • światło barwy zielonej
  • centralny panel świetlny
  Czas wysyłki - 30 dni
na stronę