Stojaki do kroplówek to sprzęt medyczny, który musi charakteryzować się trwałością i łatwością w czyszczeniu oraz dezynfekcji. Certyfikowane urządzenia kupisz wygodnie online w Novamed. Asortyment sklepu obejmuje stojaki do płynów infuzyjnych dostępne w różnym przedziale cenowym. Znajdziesz u nas sprzęt takich marek jak m.in. UBM.

Jaki stojak do kroplówki kupić?

Stojaki do kroplówek to przede wszystkim sprzęt mobilny, umożliwiający swobodne przewożenie go między salami chorych i gabinetami lekarskimi. Stojak na kółkach pozwala także pacjentowi na nieograniczone poruszanie się w trakcie płynoterapii. W trosce o bezpieczeństwo pacjentów przed pierwszym użyciem stojaka należy sprawdzić możliwość blokady kółek oraz czy manewrowanie przy skręcaniu odbywa się bezproblemowo.

Kupując stojaki do płynów infuzyjnych, zwróć uwagę na możliwość regulacji wysokości sprzętu. Regulacja ułatwia dostosowanie wysokości stojaka do fotela, jeśli pacjent w trakcie podawania kroplówki przyjmuje pozycję siedzącą. Kolejną ważną zaletą jest ilość uchwytów na pojemniki z płynami – zwykle do wyboru jest głowica z 2 lub 4 uchwytami. Jest to także powiązane z kolejnym udogodnieniem, czyli z maksymalnym obciążeniem stojaka.

Dezynfekcja sprzętu medycznego

Sprzęt medyczny jest narażony na kontakt z płynami ustrojowymi, a częste stosowanie urządzenia wpływa na jego trwałość. Stojaki do kroplówek są wykonywane z solidnych, odpornych na użytkowanie materiałów. Stal nierdzewna, pokryta farbą proszkową, pozwala na dłuższe stosowanie sprzętu, jak i ułatwia jego czyszczenie oraz dezynfekcję.

Produkty 5

Ustaw kierunek rosnący
na stronę