Gdy jedna osoba w rodzinie odkryje w swoich włosach wszy i gnidy, pozostali członkowie również muszą poddać się kuracji zwalczającej pasożyty. W Novamed kupisz skuteczne preparaty przeciw wszom. Starannie dobrane receptury zapewniają jednocześnie ochronę wrażliwej skóry głowy i włosom. Środki na wszy to także akcesoria do wyczesywania – zwalczanie wszy w domu z użyciem grzebienia sprawdzi się szczególnie u alergików. Sprawdź, jakie preparaty na wszawicę od czołowych producentów – Beurer czy Vitammy – możesz u nas zamówić.

Preparaty zapobiegające wszawicy

Ochrona przed wszami u dzieci to przede wszystkim profilaktyka. Przestrzeganie zasad higieny i regularne sprawdzanie stanu włosów i skóry głowy to bezpłatne środki odstraszające wszy. Mimo to warto wspomagać się także specjalistycznymi produktami. Preparaty zapobiegające wszawicy przydają się zwłaszcza w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym. To właśnie w tej grupie społecznej rozwój wszawicy jest największy. Środki przeciw wszom, stosowane regularnie, pomagają zapobiec rozwojowi choroby i zneutralizować pasożyty zanim dojdzie do ich rozprzestrzenienia. U najmłodszych sprawdzają się pachnące preparaty odstraszające wszy – kuracja z nutą olejków eterycznych z pewnością przypadnie do gustu dziecku i z powodzeniem zastąpi drażniące skórę głowy środki na wszy. Skuteczne preparaty przeciwko wszom nie muszą być związane z czasochłonnym czesaniem włosów. Warto wypróbować także preparaty na wszy bez wyczesywania, co zwiększy komfort zwłaszcza u dzieci, które niechętnie pozwalają rozczesywać sobie włosy.

Co na wszawicę?

Gdy wszawica się rozwinie, od razu stosuj specjalne środki na wszy, wzbogacone o m.in. permetrynę. Na rynku dostępne są różnego rodzaju dobre preparaty na wszy – szampony, wcierki, spraye. Obecnie środki na wszy dla dzieci mają łagodniejsze składy, zapewniając jednocześnie wysoką skuteczność działania. Stosuj wymiennie preparaty odstraszające wszy i akcesoria do wyczesywania włosów. Grzebienie z gęstymi i długimi ząbkami usuwają wszy i gnidy bez uszkadzania włosów, co potwierdzają pozytywne opinie zadowolonych użytkowników. Cena za tego typu przyrząd wielorazowego użytku to zaledwie kilkadziesiąt złotych. Wyższe ceny obowiązują w przypadku grzebieni elektrostatycznych lub elektrycznych, które umożliwiają wyczesywanie włosów na sucho. Warto je także stosować jako samodzielną kurację, jeśli dziecko jest alergikiem i ma uczulenie na preparaty przeciwko wszom.

Sklep medyczny Novamed to gwarancja wygodnych zakupów online i szybkiej wysyłki. Zamów u nas preparaty na wszy u dzieci i dorosłych i pozbądź się problemu wszawicy.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.