Butle z tlenem medycznym to niezbędny element wyposażenia karetek ratunkowych, szpitali czy domów opieki. Butle tlenowe – po wskazaniu lekarskim i nauce obsługi – są także stosowane przez pacjentów w domu. W Novamed kupisz butle tlenowe medyczne (w tym butle tlenowe z reduktorem) dopasowane do Twoich potrzeb. Asortyment sklepu obejmuje butle z tlenem o różnej pojemności i wadze, z czym związana jest też cena urządzenia – sprawdź, który ze sprzętów będzie dla Ciebie odpowiedni.

Bezpieczna tlenoterapia

Butla tlenowa do oddychania jest stosowana nie tylko w przypadku tlenoterapii osób niemogących samodzielnie oddychać. Tlen medyczny w butli jest także niezastąpiony w leczeniu pacjentów z trudnościami w oddychaniu, powodującymi u nich niedotlenienie. Butla z tlenem medycznym do domu jest kupowana przez osoby zmagające się z m.in. astmą oskrzelową czy mukowiscydozą.

Cena za butlę tlenową medyczną jest uzależniona od kilku czynników, w tym zawartości tlenu. Butle z tlenem różnią się między sobą pojemnością, wagą, wymiarami. Poszczególne parametry butli tlenowej należy dobrać do potrzeb korzystającej z niej pacjenta Jednak każda butla tlenu musi spełniać normy jakości. Dostępne w Novamed butle z tlenem medycznym to sprzęt od renomowanych producentów, mający niezbędne atesty. Masz pewność, że zakupiona u nas butla z tlenem medycznym do domu jest w pełni bezpieczna, odporna na warunki zewnętrzne.

Jaką butlę z tlenem kupić?

Dobrym rozwiązaniem będzie też butla tlenowa medyczna z reduktorem. Dzięki niemu tlen medyczny w butli ma stały, kontrolowany przepływ. Nie oznacza to jednak, że jedynie butla tlenowa z reduktorem zapewni Ci bezpieczną tlenoterapię. Wszystkie butle tlenowe do oddychania są proste w użyciu, a pacjent jest odpowiednio szkolony do ich samodzielnego użycia. Butle tlenowe medyczne mogą być wykonane ze stali lub aluminium. Butla tlenu aluminiowa jest lżejsza i łatwiejsza w transporcie, często stosuje się ją w np. karetkach. Butle z tlenem wykonane ze stali zazwyczaj znajdują zastosowanie na oddziałach szpitalnych.

Produkty 9

Ustaw kierunek rosnący
 1. Butla tlenowa aluminiowa 2.7 l.
  Butla tlenowa aluminiowa 2.7 l. Butla tlenowa aluminiowa 2.7 l.
  993,00 zł 807,32 zł
  • Lekka
  • Atest 10LAT
  Czas wysyłki - 24 godzin
 2. Butla tlenowa aluminiowa 2L
  Butla tlenowa aluminiowa 2L Butla tlenowa aluminiowa 2L
  698,00 zł 567,48 zł
  • Lekka
  • Atest 10LAT
  Czas wysyłki - 24 godzin
na stronę