Rękawice sterylne to jeden z elementów ochrony osobistej. Stosowane w placówkach medycznych, kosmetycznych czy w domowej opiece nad chorym, zapewniają ochronę dłoni przed szkodliwymi patogenami. W Novamed dostępne są spełniające normy medyczne rękawice chirurgiczne, jak i rękawice sterylne do użytku domowego. Bogata oferta od takich producentów, jak m.in. Maxter czy Sempercare, pozwolą Ci kupić produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Zapewniamy szeroki wybór rozmiarów i cen rękawiczek.

Rękawice operacyjne – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Rękawice sterylne, jałowe, to obowiązkowa część stroju ochronnego personelu medycznego. Dostępne na rynku rękawiczki chirurgiczne i rękawiczki operacyjne to certyfikowany sprzęt medyczny, mający niezbędne atesty i normy. Stosując rękawice chirurgiczne, należy ściśle przestrzegać poleceń producenta, zwłaszcza w zakresie daty ważności produktu oraz czasu jego użytkowania. Rękawice operacyjne to sprzęt jednorazowy, nie oznacza to jednak, że nie powinien on być wygodny w użytkowaniu.

Dobrej jakości rękawiczki chirurgiczne są elastyczne i wytrzymałe na rozciąganie czy uszkodzenia mechaniczne. Powinny zapewniać swobodę ruchu, przy jednoczesnej wysokiej ochronie przed chorobotwórczymi drobnoustrojami. Kupując rękawice operacyjne, warto zwrócić uwagę na to, czy mankiet rękawiczek ma rolowany brzeg, zapobiegający zwijaniu się materiału na nadgarstku. 

Rękawiczki chirurgiczne w Novamed

Sklep medyczny Novamed zapewnia szeroki wybór rękawic sterylnych, przeznaczonych do użytku medycznego i nie tylko. Kupisz u nas duże opakowania rękawiczek chirurgicznych o uniwersalnym kształcie, pasującym zarówno na lewą, jak i prawą dłoń. Gwarantujemy duży wybór rozmiarów rękawic, od tych najmniejszych – XS – do większych XL. Oferujemy jedynie produkty spełniające normy bezpieczeństwa, przyjazne dla skóry. Opakowania z otworem dozującym z folii ułatwia wyjmowanie pojedynczych rękawic w sposób higieniczny, ograniczając kontakt pozostałych rękawiczek z czynnikami zewnętrznymi.

Produkty 4

Ustaw kierunek rosnący
na stronę