Fotele zabiegowe to podstawowe wyposażenie szpitali, gabinetów lekarskich czy punktów krwiodawstwa. Ich przeznaczenie do użytku medycznego potwierdzają odpowiednie certyfikaty jakości. W Novamed kupisz fotele medyczne o bezpiecznej, solidnej konstrukcji, jak i wygodny fotel kosmetyczny do swojego gabinetu. Stawiamy na asortyment od renomowanych producentów, w tym UBM. Oferujemy także niezbędne akcesoria i części wymienne do foteli zabiegowych – zagłówki, koła czy boczny blat do fotela.

Wygodne i bezpieczne fotele zabiegowe

Fotel zabiegowy to niezastąpiony mebel w placówkach medycznych. Użytkowany codziennie, mający styczność z płynami ustrojowymi i chorobotwórczymi drobnoustrojami, musi być odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz częste mycie. Kupując fotele zabiegowe, wybieraj meble certyfikowane, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Solidna konstrukcja, ze stali nierdzewnej, pozwala na długie użytkowanie fotela. Podobnie jak trwałe materiały obiciowe, gwarantujące odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz częste mycie i dezynfekcje mebla.

Fotele zabiegowe są użytkowane do pobierania krwi, do podawania leków, dializ, chemioterapii czy drobnych zabiegów medycznych. Muszą być bezpieczne i wygodne, aby zapewnić pacjentowi odpowiedni komfort i zmniejszyć stres towarzyszący wizycie lekarskiej. Te same wymagania obejmują fotele kosmetyczne. Warto postawić na meble bezszwowe, minimalizując ryzyko przetarć i pęknięć tapicerki. Ważnym elementem jest też możliwość regulacji fotela oraz indywidualne dopasowanie zagłówka, podłokietnika, oparcia czy podnóżka do pacjenta. Możliwości jest kilka. Jedną z nich elektryczny sposób regulacji mebla, drugą – ręczny. Niektóre fotele łączą obie metody. Sporym udogodnieniem są fotele zabiegowe na kółkach. Mobilne, ułatwiają transport pacjenta między salami. Tutaj kluczowym elementem będzie blokada kółek oraz bezproblemowy skręt kół.

Rodzaje foteli medycznych

Na rynku jest dostępnych wiele modeli foteli zabiegowych uniwersalnych. Elektryczna regulacja, czy standardowe wymiary idą w parze z szeroką paletą kolorystyczną mebli do wyboru. Dzięki temu dany fotel nie tylko sprawdzi się do pobierania krwi, nieskomplikowanych zabiegów medycznych czy kosmetycznych, ale i z łatwością można dobrać jego kolor do aranżacji wnętrz gabinetów. Bogaty wybór koloru tapicerki charakteryzuje też fotele zabiegowe specjalistyczne, jednak w tym przypadku najważniejsza jest ich konstrukcja – czyli dopasowanie do konkretnej specyfiki pracy. W przypadku fotela stomatologicznego czy laryngologicznego ważnym elementem jest regulowany i wyprofilowany zagłówek do fotela. W przypadku fotela ginekologicznego będzie to podparcie dla ud i miska ginekologiczna. Fotel podologiczny musi być z podnóżkiem, z kolei fotel geriatryczny – elektryczny, z odsuwanym stolikiem.

Rozbudowa fotela zabiegowego

Niektóre fotele zabiegowe są wielofunkcyjne i zapewniają możliwość rozbudowania mebla o dodatkowe elementy. To znakomita propozycja dla osób, którym zależy na uniwersalnym fotelu, który można dopasować do rodzaju zabiegu czy badania. Jeśli fotel ma być przeznaczony do podawania leków, dializ czy chemioterapii, znacznym udogodnieniem będzie dodatek w postaci uchwytu na kroplówki. W wielu przypadkach niezbędny jest także blat do fotela, który można bez problemu odłączyć od mebla.

W Novamed kupisz dobrej jakości akcesoria do foteli zabiegowych i foteli kosmetycznych w przystępnych cenach. Są to m.in. koła do fotela, boczny blat/stolik czy wymienny zagłówek do fotela. Kupując fotele zabiegowe, także z podnóżkiem, pamiętaj o sprawdzeniu maksymalnego obciążenia mebla oraz podanego przez producenta czasu użytkowania fotela. Ważnym elementem jest również gwarancja oraz szybki serwis.

Produkty 1-25 z 149

Ustaw kierunek rosnący
Strona
na stronę