Komory inhalacyjne

Szukasz dobrej jakości urządzenia do inhalacji, które sprawdzi się u osób mających problem z koordynacją oddechu? Sprawdź dostępne w Novamed komory inhalacyjne. To produkty wyróżniające się ergonomią, czy też zaworem wdechowym o niskim oporze – co ułatwia ich stosowanie w ramach terapii, czy zabiegów medycznych. Komora inhalacyjna m.in. marki Philips czy Flaem to gwarancja wysokiej jakości i dobrej ceny.

Do czego służy komora inhalacyjna?

Komora inhalacyjna to urządzenie przypominające tubę. Z jednej strony ma ona otwór służący do połączenia z inhalatorem, z drugiej do łączenia z maską lub ustnikiem. Dzięki temu rozwiązaniu komora do inhalacji pozwala na łatwiejsze i skuteczniejsze podanie leku. Jest ona stosowana często u dzieci i wszystkich osób, które mają problemy z koordynacją swojego oddechu. W przypadku zwykłych inhalatorów pacjent powinien wziąć wdech w momencie uwolnienia z urządzenia dawki leku. Z kolei komory inhalacyjne przechwytują lek i zatrzymują go w sobie na chwilę, aby pacjent mógł spokojnie oddychać i pobrać zalecaną dawkę preparatu. Łatwość w stosowaniu, jaką zapewnia komora do inhalacji, potwierdzona jest przez opinie użytkowników. To pozornie niewielkie udogodnienie i dodatek do inhalatora, sprawia że inhalacje przestają kojarzyć się dziecku z niemiłym obowiązkiem, a stają się formą zabawy.

Z czym lepiej stosować komory inhalacyjne – z maską czy z ustnikiem? Wybór akcesorium zależy od wieku pacjenta, jak i stanu jego zdrowia. Komora inhalacyjna z maską jest zwykle stosowana u najmłodszych dzieci, poniżej 3 roku życia, jak i u pacjentów leżących.

Komory do inhalacji w ofercie Novamed

Sklep Novamed to bezpieczne, certyfikowane produkty od znanych producentów sprzętu medycznego. Dostępne u nas komory inhalacyjne gwarantują skuteczną inhalację bez strat leku. Jaka komora do inhalacji będzie najlepsza? Warto zwrócić uwagę na to, czy dany model ma powierzchnię antystatyczną. Jej zastosowanie sprawia, że komora inhalacyjna przekazuje dalej całą dawkę leku – cząsteczki produktu unoszą się w niej aż do czasu pobrania przez pacjenta. Lek nie osadza się na ściankach komory.

Jeśli już wiesz, która komora do inhalacji będzie najlepszym wyborem dla Ciebie i rodziny, dobierz do niej inhalatory i nebulizatory z naszej oferty.

Produkty 2

Ustaw kierunek rosnący
 1. Philips Respironics OptiChamber Diamond Medium Mask
  Philips Respironics OptiChamber Diamond Medium Mask Komora inhalacyjna ze średnią maską
  105,00 zł 97,22 zł
  • Przyjazna ergonomiczna konstrukcja
  • Zawór wdechowy o niskim oporze
  • Elastyczny adapter do inhalatora
  • Przezroczystość
  • Średnia maska w zestawie
  Czas wysyłki - 24 godzin
 2. Philips Respironics OptiChamber Diamond Small Mask
  Philips Respironics OptiChamber Diamond Small Mask Komora inhalacyjna z małą maską
  105,00 zł 97,22 zł
  • Przyjazna ergonomiczna konstrukcja
  • Zawór wdechowy o niskim oporze
  • Elastyczny adapter do inhalatora
  • Dopasowany wymienny ustnik
  • Przezroczystość
  • Mała maska w zestawie
  Czas wysyłki - 24 godzin
na stronę