Inhalatory ultradźwiękowe to bezpieczne urządzenia do nebulizacji osób dorosłych i dzieci powyżej 1. roku życia. Stosowanie inhalatorów tego typu zapewnia wydajną, szybszą i co równie ważne – cichą nebulizację. W Novamed dostępne są inhalatory ultradźwiękowe od renomowanych producentów, w tym Flaem czy Medbryt. Cena urządzeń jest zróżnicowana, dlatego z pewnością wybierzesz u nas sprzęt, który spełni Twoje oczekiwania.

Co wyróżnia inhalatory ultradźwiękowe?

Inhalatory ultradźwiękowe to sprzęt, który jest polecany do nebulizacji dolnych i górnych dróg oddechowych. Podanie leku w formie aerozolu jest możliwe dzięki wykorzystaniu energii fal ultradźwiękowych. Inhalatory ultradźwiękowe cechuje duża wydajność oraz cicha praca. W trakcie nebulizacji nie jest konieczna koordynacja wdechu z momentem uwalniania leku. Producenci sprzętu dbają także o dodatkowe udogodnienia. Cena za sprzęt może obejmować takie funkcje, jak m.in. automatyczny wyłącznik czy dioda sygnalizująca, że zawiesina do nebulizacji jest obecna w pojemniku.

Kiedy stosuje się inhalatory ultradźwiękowe?

Inhalatory ultradźwiękowe są stosowane w ramach profilaktyki (nawilżanie śluzówki nosa) oraz leczenia stanów zapalnych dróg oddechowych. Należy jednak pamiętać, że ten typ inhalatora może być używany jedynie z solą fizjologiczną lub neutralnymi płynami. Inhalatory ultradźwiękowe nie są stosowane do podawania sterydów i większości antybiotyków. Kupując inhalator, sprawdź jego kluczowe parametry – tryb pracy i prędkość inhalacji.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.