Taborety i fotele lekarskie stanowią jeden z podstawowych elementów wyposażenia gabinetu i sali zabiegowej. Dostępne w ofercie Novamed modele to ergonomiczny i wygodny sprzęt ułatwiający specjaliście wykonywanie codziennych obowiązków. Wygodny taboret lekarski pozwala na łatwe przeprowadzanie zabiegów i badań, jak i pracę przy dokumentacji medycznej. Dlatego postaw na sprawdzone rozwiązania i sięgnij po meble z naszego sklepu.

Fotele lekarskie

W ofercie posiadamy zarówno taborety, jak i wygodne, tapicerowane fotele lekarskie z oparciem. Te ostatnie znajdują zastosowanie przede wszystkim podczas zadań, które nie wymagają fizycznego kontaktu z pacjentem, takich jak zbieranie wywiadu czy wypełnianie dokumentów. W Novamed znajdują się różne rodzaje foteli lekarskich, w tym wyposażone w podłokietniki oraz z regulacją wysokości.

Podobnie jak w przypadku taboretów, fotele również mogą posiadać obrotowe siedziska i kółka. Tego typu lekarskie krzesło obrotowe pozwala na wygodne przemieszczanie się i sięganie po różne przedmioty.

Taborety lekarskie

W odróżnieniu od fotela, taboret lekarski zazwyczaj nie posiada oparcia ani podłokietników. Kluczowa jest tutaj obecność kółek oraz regulacja wysokości siedziska, które ułatwiają przeprowadzanie badań oraz wykonywanie różnego typu zabiegów medycznych. Wykorzystywane są m.in. przez lekarzy, stomatologów, pielęgniarki i położne, zapewniając wygodne i stabilne podparcie. Stanowi to nie tylko ułatwienie codziennej pracy, ale i zapewnia pacjentom większe bezpieczeństwo oraz komfort.

Specjalna konstrukcja siedzisk taboretów lekarskich pozwala na idealne dopasowanie ich pozycji przez użytkownika. Szczególnie polecane są taborety typu siodło, pozwalające na wykonywanie pracy przez długi czas przy mniejszym obciążeniu dla układu ruchu niż w przypadku klasycznych krzeseł. Dla jeszcze większej wygody w naszej ofercie znalazły się również modele z podnóżkiem, pozwalającym na zmianę ustawienia nóg. To wszystko zmniejsza ryzyko pozostawania przez długi czas w nieergonomicznej pozycji, chroniąc przed dolegliwościami bólowymi i powstawaniem wad postawy, częstych u osób wykonujących pracę siedzącą.

Aby zapewnić najwyższy poziom higieny, wiele obrotowych krzeseł lekarskich dostępnych w Novamed posiada systemy pozwalające na regulację ich wysokości bez użycia rąk.

Wytrzymałość i higiena

Zarówno fotele, jak i taborety lekarskie oferowane w naszym sklepie wykonane są z najwyższej jakości materiałów takich jak chromowana stal nierdzewna, często malowana proszkowo. Zapewnia to estetyczny wygląd mebli oraz ułatwia utrzymanie ich w czystości. Siedziska wykonane są z wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia tworzyw, takich jak plastik ABS. Również tapicerki stosowane w fotelach lekarskich powstają z tworzyw o łatwo zmywalnej powłoce, co pozwala na ich łatwe czyszczenie. Nieorganiczny materiał jest również odporny na działanie środków chemicznych stosowanych w specjalistycznych gabinetach, w tym preparatów do dezynfekcji. Dzięki temu taki fotel lekarski może być często dezynfekowany bez ryzyka uszkodzenia, nawet przy intensywnej i wieloletniej eksploatacji.

Wchodzące w skład naszej oferty krzesła lekarskie obrotowe wyróżniają się solidnością i wykonaniem z materiałów odpornych na uszkodzenia zmęczeniowe. Są także przystosowane do wysokich obciążeń, co gwarantuje wyjątkową trwałość i bezpieczeństwo nawet po zakończeniu okresu gwarancyjnego. Oferujemy różnego typu fotele i taborety lekarskie, co pozwala na dopasowanie idealnego modelu do każdego gabinetu. Wszystkie produkty posiadają odpowiednie atesty, potwierdzające możliwość ich stosowania w placówkach medycznych.

Produkty 1-25 z 203

Ustaw kierunek rosnący
 1. UBM MEDICA Niebieski 07
  UBM MEDICA Niebieski 07 Siedzisko tapicerowane z nożną regulacją wysokości
  1 644,00 zł 1 522,22 zł
  Czas wysyłki - 24 godzin
 2. UBM MEDICA Zieleń medyczna 06
  UBM MEDICA Zieleń medyczna 06 Siedzisko tapicerowane z nożną regulacją wysokości
  1 644,00 zł 1 522,22 zł
  Czas wysyłki - 24 godzin
 3. UBM MEDICA Seledynowy 05
  UBM MEDICA Seledynowy 05 Siedzisko tapicerowane z nożną regulacją wysokości
  1 644,00 zł 1 522,22 zł
  Czas wysyłki - 24 godzin
 4. taboret UBM MEDICA STS Niebieski 07
  taboret UBM MEDICA STS Niebieski 07 Siedzisko z nożną regulacją wysokości tapicerowane
  1 805,00 zł 1 671,30 zł
  Czas wysyłki - 24 godzin
 5. taboret UBM MEDICA STS Zieleń medyczna 06
  taboret UBM MEDICA STS Zieleń medyczna 06 Siedzisko z nożną regulacją wysokości tapicerowane
  1 805,00 zł 1 671,30 zł
  Czas wysyłki - 24 godzin
 6. MEDICA STS Seledynowy 05
  MEDICA STS Seledynowy 05 Siedzisko z nożną regulacją wysokości tapicerowane
  1 805,00 zł 1 671,30 zł
  Czas wysyłki - 24 godzin
Strona
na stronę