Ortezy kręgosłupa i tułowia

Wady postawy znajdują się już na czele listy chorób cywilizacyjnych. Na bóle i inne dolegliwości kręgosłupa skarżą się nie tylko dorośli i osoby starsze, ale coraz młodsze dzieci. Są one spowodowane przede wszystkim siedzącym trybem życia i niewystarczającą dawką ruchu. Aby zapobiec tym schorzeniom, należy wypracować odpowiednie nawyki w życiu codziennym i zadbać o właściwą stabilizację kręgosłupa. W niwelowaniu bólu oraz redukowaniu nienaturalnych krzywizn pomogą ortezy tułowia.

Orteza kręgosłupa – dla przyspieszenia powrotu do zdrowia

Asortyment sklepu Novamed obejmuje duży wybór gorsetów medycznych od renomowanych producentów. Wysokiej jakości orteza kręgosłupa lub tułowia stabilizuje, unieruchamia albo ogranicza ruchy korpusu oraz wspomaga wzmacnianie mięśni pleców. Jest bardzo przydatna w przypadku stanów zapalnych, zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, dyskopatii bądź rehabilitacji pourazowej. Jej zadaniem jest przyspieszenie procesu rehabilitacji i powrotu do zdrowia, zmniejszenie obrzęków i opuchlizny oraz ochrona użytkownika przed pogłębianiem się urazu. Gorset zapewnia odpowiednią stabilizację konkretnej partii ciała i dzięki temu chroni ją przed ponownym uszkodzeniem.

Orteza kręgosłupa to wyrób medyczny polecany nie tylko osobom po urazach. Coraz chętniej po stabilizatory tego rodzaju sięgają zapobiegawczo osoby aktywne fizyczne. W takim przypadku gorset pomaga zabezpieczyć ich stawy. Ortezy są też nieocenione dla sportowców po kontuzjach. Dobrze dobrany gorset zapewnia szybszą i efektywniejszą rehabilitację, a w efekcie powrót do udziału w zawodach, meczach czy też do regularnych treningów.

Ortezy tułowia do różnych zastosowań

Oferujemy ortezy w różnych wariantach, w zależności od odcinka kręgosłupa, do którego wyrób medyczny został przeznaczony. Orteza piersiowa zapewnia stabilizację na obszarze odcinka piersiowego, a lędźwiowa – okolic odcinka krzyżowego. Ponadto dostępne są również gorsety zapewniające stabilizację na całej długości pleców, od odcinka piersiowego, przez lędźwiowy, aż po krzyżowy.

Orteza kręgosłupa zazwyczaj jest wykonana z elastycznej, przyjemnej w dotyku tkaniny wzmocnionej specjalną konstrukcją usztywniającą. Dzięki zastosowaniu materiału ściągającego gorset lędźwiowy pozwala na precyzyjne dostosowanie produktu do fizycznych warunków pacjenta. Jednocześnie materiał umożliwia swobodny przepływ powietrza, zapewniając komfort codziennego korzystania. To zapobiega powstawaniu mikrourazów i przetarć skóry. Lekka, praktyczna orteza kręgosłupa pozwala ponadto na odpowiednią higienę i pielęgnację obszaru skórnego znajdującego się bezpośrednio pod gorsetem.

Produkty 1-25 z 100

Ustaw kierunek rosnący
  1. TIMAGO Kołnierz Philadelphia KPH 103
    TIMAGO Kołnierz Philadelphia KPH 103 Kołnierz ortopedyczny typu Philadelphia
    77,00 zł 71,30 zł
    • TGO-C KPH 103
    Czas wysyłki - 24 godzin
Strona
na stronę