Chłodne dni i wieczory wręcz zachęcają do przebywania w domu i rozgrzania organizmu. Oprócz sięgania po zimowe herbatki i ciepłe skarpety warto też postawić na urządzenia emitujące ciepło, jak koce i poduszki elektryczne oraz lampy na podczerwień. Tego typu domowa terapia jest doskonałym pomysłem na prezent dla babci i dziadka. Seniorzy zwykle gorzej znoszą niższe temperatury i borykają się z bólami różnego pochodzenia – terapia ciepłem z pewnością złagodzi te dolegliwości.

prezent dla dziadka

Terapia ciepłem

Ciepłolecznictwo to sprawdzona metoda leczenia, którą z powodzeniem można przeprowadzić we własnym domu. Tego typu terapia jest zalecana przede wszystkim w łagodzeniu bóli różnego pochodzenia. Bóle stawów, kości czy mięśni utrudniają codzienne funkcjonowanie seniorów, dlatego wybierając prezent na dzień dziadka i babci, warto postawić na praktyczne urządzenia o właściwościach leczniczych. Miejscowe ogrzewanie nie powoduje odwodnienia organizmu, może być stosowane w przypadku m.in. nerwobóli, bólów zwyrodnieniowych, reumatycznych, zapaleniu zatok czy w późniejszym etapie leczenia urazów i stłuczeń.

Ciepły koc czy poduszka to również idealny pomysł na prezent dla babci i dziadka, którzy mają słabe krążenie, szybko marzną. Terapia ciepłem sprawdza się w leczeniu przeziębień, pozwala zmniejszyć napięcie mięśni, uczucie stresu. Wiele osób stosuje ją także w terapii rwy kulszowej czy zapalenia układu moczowego. Ciepło rozszerza naczynia krwionośne, zapewniając lepsze krążenie krwi i dotlenienie tkanek. Wspomaga usuwanie toksyn z organizmu i zmniejsza stany zapalne.

Prezent z okazji dnia babci i dziadka – koce i poduszki elektryczne

Praktyczny prezent dla dziadka i babci? Zdecydowanie tak! Zwłaszcza jeśli jest to podarunek, który pomoże im zadbać o własne zdrowie i samopoczucie. Koce i poduszki elektryczne są stosowane do ogrzewania dowolnej partii ciała – kolan, nadgarstków, pleców, karku czy brzucha. Są bezpieczne i łatwe w użytkowaniu. Dobrej jakości sprzęt zapewnia możliwość indywidualnego regulowania temperatury, dzięki czemu każda osoba może dobrać parametry terapii do swoich potrzeb. Warto też zwrócić uwagę na system informowania o przegrzaniu – w tym przypadku stosowane są lampki kontrolne lub automatyczne wyłączenie urządzenia po danym czasie. Drzemka z nagrzanym kocem będzie w pełni bezpieczna!

Prezent z okazji dnia babci musi także zachwycać designem. Producenci koców i poduszek elektrycznych zadbali o to, aby ich urządzenia były dostępne w różnych kolorach, a materiał był miły w dotyku i łatwy w czyszczeniu. W Novamed możesz kupić poduszki elektryczne oraz koce rozgrzewające znanych marek, jak chociażby Vitammy, Beurer czy Flaem. Sprawdź na przykład koc Beurer.

Co więcej, obok klasycznych poduszek elektrycznych i koców dostępne są także koce podwójne (idealna opcja na wspólny prezent dla babci i dziadka). Do tego peleryna rozgrzewająca zapinana na guzik, przenośny pas rozgrzewający czy specjalna poduszka na kark i ramiona.

Lampy na podczerwień

W terapii ciepłem swoje zastosowanie mają także lampy na podczerwień. I w tym przypadku sprawdzą się one w leczeniu bóli różnego pochodzenia, ale nie tylko. Tego typu lampa to dobry prezent dla babci lub dziadka, którzy są po zabiegu chirurgicznym albo zmagają się z różnymi dolegliwościami bólowymi. Promieniowanie podczerwone zapewnia szybsze gojenie się ran, łagodzi obrzęki i stan zapalne. Lampa na podczerwień przyniesie ulgę również przy stłuczeniach, bólach migrenowych czy bólach zatok. Zmniejsza napięcie mięśni i pobudza procesy metaboliczne. Jest ona też zalecana dla pacjentów mających odleżyny. Przykładem sprzętu dobrej jakości jest m.in. lampa rozgrzewająca Vitammy.

Tak, jak każdy sprzęt, tak i elektryczne koce, poduszki oraz lampy na podczerwień mają pewne przeciwwskazania do użytkowania. W przypadku lampy są to m.in. choroby płuc i nerek. Jeśli chodzi o koce i poduszki elektryczne, nie są one zalecane u osób z nadciśnieniem, zaburzeniami czucia, po zawałach oraz z ostrymi stanami zapalnymi. Przed pierwszym użyciem sprzętu przez osobę z chorobami współtowarzyszącymi, warto zasięgnąć porady lekarza.

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.