badanie z Vitammy Next

Stres, szybkie tempo życia, dieta – to tylko niektóre z czynników mających wpływ na ciśnienie krwi. Za wysokie lub za niskie może być przyczyną problemów ze zdrowiem, dlatego tak ważne jest, aby regularnie dokonywać jego pomiarów. Dobry ciśnieniomierz to podstawa i to zarówno w gabinecie lekarskim, jak i w domowym zaciszu. Jak wybrać wysokiej jakości sprzęt i o czym pamiętać podczas mierzenia ciśnienia krwi?

Dokładny ciśnieniomierz do samodzielnego mierzenia ciśnienia

Pomiar ciśnienia w gabinecie lekarskim? Zwykle wiąże się z dużym stresem u pacjenta, co wpływa na wynik badania. W większości przypadków jest on fałszywie zawyżony (tzw. efekt białego fartucha), przez co lekarz może mieć trudności w diagnostyce i ewentualnym doborze leczenia dla pacjenta. Rozwiązaniem problemu i doskonałym uzupełnieniem profesjonalnego pomiaru ciśnienia u lekarza jest wyposażenie swojej domowej apteczki w wygodny i poręczny aparat do samodzielnego mierzenia ciśnienia krwi. Wbrew pozorom dobry ciśnieniomierz domowy zapewnia praktycznie tak samo precyzyjny pomiar, jak w przypadku sprzętu profesjonalnego (więcej na temat specyfiki ich działania przeczytasz tutaj). Bez względu na to, czy chodzi o profesjonalny, czy domowy ciśnieniomierz, dokładny pomiar zależy także od samego sposobu mierzenia ciśnienia. Na wynik badania mogą wpływać m.in. aktywność fizyczna, spożywane leki czy wypita bezpośrednio przed pomiarem kawa.

Jaki ciśnieniomierz do użytku domowego warto wybrać? Na rynku dostępnych jest wiele modeli ciśnieniomierzy elektronicznych – automatycznych i półautomatycznych. Dokładny ciśnieniomierz naramienny czy nadgarstkowy to idealna propozycja dla wszystkich osób, które zgodnie z zaleceniem lekarza muszą regularnie badać ciśnienie krwi. To także sprawdzony sprzęt dla każdej osoby, która dba o własne zdrowie i pamięta o profilaktyce. Warto postawić na sprawdzoną markę i producenta, który stawia na wysoką jakość materiałów (aparat posłuży nam dłużej), jak i zaawansowane technologie, wpływające na jakość i precyzję badania. Tak jest w przypadku ciśnieniomierzy Vitammy.

Ciśnieniomierz elektroniczny Vitammy – poręczny i łatwy w obsłudze

Różne rodzaje ciśnieniomierzy pozwalają bez problemu dobrać sprzęt do własnych potrzeb. W przypadku ciśnieniomierzy domowych prym wiodą urządzenia elektroniczne automatyczne na ramię lub nadgarstek, które dokonują pomiaru w kilkanaście sekund. Wystarczy nacisnąć jeden guzik i spokojnie czekać na wynik badania. To idealne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku osób schorowanych czy seniorów, którzy mogą mieć ograniczony zakres ruchów czy problemy ze wzrokiem. Dobry ciśnieniomierz, z dużym wyświetlaczem, komunikatami głosowymi i pamięcią pomiarów z pewnością zda egzamin w każdym domu. Te i inne zalety charakteryzują ciśnieniomierze Vitammy. W Novamed dostępne są m.in. ciśnieniomierze Vitammy z serii Next – w tym dokładny ciśnieniomierz naramienny model 1, 3, 5, 6 czy 7, jak i ciśnieniomierz nadgarstkowy Next 0.5 Voice.

Małe wymiary i lekkość to zdecydowane atuty sprzętu tego producenta, podobnie jak uniwersalny mankiet z możliwością regulacji. W przypadku ciśnieniomierzy naramiennych mankiet liczy 22-40 cm, z kolei mankiet ciśnieniomierza nadgarstkowego można regulować od 13,5 do 19,5 cm. Odpowiednio dobrana szerokość mankietu to klucz do precyzji pomiaru – nie może on być zbyt luźny lub za wąski. To, co zdecydowanie wyróżnia markę Vitammy i wpływa na komfort badania, to redukcja ucisku podczas pomiaru. Co więcej, poszczególne modele z serii Next (m.in. Next 3, 6 czy 7) to sprzęt wykonujący pomiar już podczas pompowania. Pozwala to nie tylko zmniejszyć nacisk na kończynę, ale i skrócić czas badania, dzięki czemu nawet oporny senior da się przekonać do regularnych pomiarów ciśnienia. Wspomniana regularność badania jest niezwykle ważna. Jeden pomiar wykonywany raz na tydzień to za mało, aby móc zdiagnozować problem z ciśnieniem. Badanie wykonywane codziennie, na przykład rano i wieczorem, o tych samych porach, da cenne informacje lekarzowi i pozwala szybko zareagować w razie zmiany stanu zdrowia pacjenta. Dlatego tak ważne jest, aby postawić na dokładny ciśnieniomierz, łatwy w obsłudze, zapewniający komfort podczas badania.

Precyzyjne badanie z Vitammy Next

Czy ciśnieniomierze elektroniczne są dokładne? Dobrej jakości sprzęt i pamiętanie o zasadach mierzenia ciśnienia to gwarancja precyzyjnego pomiaru. Seria Next to aparaty, które wykrywają ruch podczas badania i sygnalizują prawidłowe założenie mankietu. To z kolei przekłada się na dokładność i prawidłowość pomiaru. Next Vitammy wykrywają nieregularny rytm serca (np. arytmię), która może zakłócić przebieg badania. Co więcej, ciśnieniomierze tej marki interpretują wynik pomiarów zgodnie z zaleceniami WHO, jak i przechowują dane z badań dla dwóch osób (po 120 pomiarów dla każdej). Koniec z szukaniem zapisków z pomiarów w zeszycie! Aparat wylicza średnią z trzech ostatnich pomiarów, co pozwala uzyskać miarodajny wynik. Urządzenie automatycznie się wyłącza, kontroluje poziom baterii (można je ładować także poprzez USB). Wybierając konkretny model Next Vitammy, masz dostęp do dodatkowych funkcji, jak chociażby komunikaty głosowe, relaksująca muzyka podczas badania czy ekran HD o podwyższonym kontraście. Sprawdź ofertę Next Vitammy w Novamed i wybierz dobry ciśnieniomierz, który posłuży Ci na lata.

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.