Termometr to jeden z podstawowych elementów domowej apteczki. Jego wybór wcale nie musi być trudny. Weź pod uwagę parametry poszczególnych modeli i dopasuj rodzaj sprzętu do wieku i liczby domowników. Pomoże Ci w tym ranking termometrów Novamed. Kupisz u nas najlepsze termometry od czołowych producentów. Dostępne w różnych przedziałach cenowych oraz wzbogacone o najnowsze technologie ułatwią Ci kontrolę stanu zdrowia u siebie i najbliższych.

ranking termometrow

Jaki termometr jest polecany do domowego użytku?

Przeglądając TOP termometrów, z pewnością zauważysz, że prezentowane modele to wyroby medyczne. Stawiając na wysokiej klasy sprzęt masz pewność, że jego precyzja pomiaru i poszczególne parametry zostały dokładnie sprawdzone i są zgodne z obowiązującymi normami. Polecane termometry to zarówno modele elektroniczne dotykowe, służące do mierzenia temperatury pod pachą, w jamie ustnej lub w odbycie, jak i elektroniczne termometry na podczerwień (douszne i bezkontaktowe). W ofercie producentów znajdują się także inne rodzaje termometrów, jak chociażby paskowy, jednak nie są to najlepsze termometry, zapewniające miarodajne badanie.

Termometr domowy czy termometr medyczny – ranking urządzeń

Wybierając termometr do użytku domowego teoretycznie wcale nie musisz ograniczać się do klasycznych modelu sprzętu. Termometr medyczny to sprzęt na lata, gwarantujący szybki, wygodny pomiar (zazwyczaj bezkontaktowy) oraz żywotność baterii. Owszem, tego typu termometry są droższe, jednak doskonale nadają się do higienicznego pomiaru temperatury u wszystkich członków rodziny. Tworząc nasz ranking termometrów wybraliśmy jednak modele przeznaczone do użytku domowego. Dlaczego? Najnowsze polecane termometry bezdotykowe i douszne są często stosowane… przez lekarzy w swoich gabinetach. Być może nie są to modele, które zmierzą puls, ale warto się zastanowić, czy naprawdę potrzebujesz tego typu funkcji do domowej kontroli stanu zdrowia (tańszą opcją będzie zakup chociażby duetu pulsometr i termometr bezdotykowy. Ranking uwzględnia kilka jego przykładów).

Jaki termometr jest najbardziej wiarygodny?

Wybierz termometr o standardowym przedziale temperatury (34-43 st. C), z dokładnością pomiaru na poziomie 0,1-0,3. Większy margines błędu to ryzyko nieprawidłowej oceny stanu zdrowia i tym samym opóźnienia w rozpoczęciu ewentualnego leczenia choroby. Jeśli zastanawiasz się, czy wybrać dotykowy czy bezdotykowy termometr, ranking obejmuje oba rodzaje urządzenia – każdy z nich zapewnia precyzyjny pomiar, o ile będziesz używać termometru zgodnie z instrukcją obsługi od producenta. Warto jednak dodać, że pomiar temperatury z ucha da Ci wynik najbardziej zbliżony do temperatury wewnętrznej organizmu.

Precyzyjny termometr elektroniczny – ranking Novamed

Poniżej prezentujemy nasz ranking termometrów. Wybraliśmy 6 modeli sprzętu, a ich kolejność w zestawieniu jest przypadkowa.

Novama Free, termometr bezdotykowy

Dla wielu osób najlepsze termometry to te o uniwersalnym zastosowaniu i taki właśnie jest termometr Novama Free. Sprzęt zapewnia szybki pomiar temperatury ciała, powietrza czy płynów, doskonale wpisując się w potrzeby rodziców małych dzieci. Jeśli chodzi o termometr bezdotykowy, ranking obejmuje najszybsze modele – ten przeprowadza pomiar w czasie zaledwie 1 sekundy. Odległość czujnika od czoła może wynosić do 3 cm – bez problemu zmierzysz temperaturę u dziecka, gdy ono śpi. Przydatne funkcje to również automatyczne wyłączanie, tryb nocny/cichy, pamięć na 30 pomiarów czy wskaźnik zużycia baterii. Termometr wyposażono także w alarm gorączki i czujnik pomiaru – masz pewność, że dobrze przeprowadzisz pomiar temperatury i dobrze zinterpretujesz wynik badania.

Braun IRT 6525 Thermoscan 7+, termometr douszny

Jeśli chcesz kupić dobrej jakości termometr dla niemowlaka, ranking Novamed uwzględnia jeden z najlepszych modeli tego typu urządzeń. Braun IRT 6525 Thermoscan to termometr douszny, czyli idealny dla najmłodszych pacjentów, jednak dodatek w postaci jednorazowych kapturków na sondę sprawia, że może z niego korzystać w sposób higieniczny cała rodzina. Urządzenie jest wyposażone w technologię Age Precision, która interpretuje wynik pomiaru zgodnie z wiekiem osoby badanej. O komfort pomiaru dba podgrzewana końcówka, podświetlony wyświetlacz czy alarmy sygnalizujące prawidłowe umieszczenie sondy w uchu.

Vitammy Zoom, termometr bezdotykowy

Niezawodny, odporny na uszkodzenia termometr? Ranking nie może się obejść bez modelu Vitammy Zoom. Wszystko dlatego, że urządzenie jest praktycznie niezniszczalne – zgodnie z obietnicą producenta termometr jest odporny na upadek z wysokości do 90 cm. Kolejne udogodnienia to szybki pomiar w 1 sekundę, pamięć wyników i automatyczne wyłączanie. Warto także wspomnieć o interpretacji wyniku zgodnie z normami WHO – kolorowa skala ułatwi Ci kontrolę gorączki.

Nano 3, termometr dotykowy (piórkowy)

Czas na klasykę i piórkowy termometr. Ranking Novamed obejmuje model Nano 3. Pozornie standardowy model, jednak tak naprawdę jest to termometr elektroniczny nowej generacji. Sprzęt wzbogacono o elastyczną końcówkę, zapewniającą komfort badania, zwłaszcza jeśli będzie to pomiar doodbytniczy. Jeśli zastanawiasz się, jaki najdokładniejszy termometr wybrać, ten model zapewnia precyzję na poziomie +/- 0,1 st. C. Do tego alarm gorączki, pamięć ostatniego pomiaru i szybki czas badania – zaledwie 60 sekund.

Vitammy Space +

Kolejny termometr bezdotykowy w rankingu. Model służy do pomiaru temperatury ciała, powietrza czy płynów, zapewniając dokładność na poziomie 0,3 st. C. Pomiar trwa jedynie sekundę, a czujnik temperatury powinien znajdować się w odległości do 3 cm od czoła. Przydatne funkcje to oczywiście alarm gorączki, wskaźnik zużycia baterii, pamięć 10 pomiarów czy automatyczne wyłączanie.

Vitammy Beep

Nasz ranking termometrów zamyka termometr dotykowy. Klasyczny model z pomiarem w 60 sekund. Sprzęt jest banalnie prosty w użytku – obsługujesz go zaledwie jednym przyciskiem. O zakończeniu pomiaru poinformuje Cię alarm dźwiękowy. Termometr jest łatwy w dezynfekcji, lekki i poręczny. Doskonale sprawdzi się w podróży.
Wszystkie termometry z rankingu, jak i inne modele, znajdziesz w naszym sklepie online.

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.